Piotr Zieliński ma u stóp całe Włochy. Chyba łącznie z fanami Milanu

Autor wpisu: 26 sierpnia 2018 13:21

Piotr Zieliński – w drugiej kolejce spotkań Serie A rzucił Włochy na kolana. AC Milan i jego kibiców wręcz dosłownie, resztę symbolicznie. Napoli przegrywało w hicie z Milanem już 0:2 (od 49. minuty), ale dwa gole reprezentanta Polski spowodowały „remontadę”. Trzecią bramkę dołożył Dries Mertens i Napoli wygrało hit 3:2.

W sobotni wieczór i niedzielny ranek Piotr Zieliński królował na czołówkach włoskich serwisów internetowych, telewizji i gazet. To było starcie gigantów, bo odradzający się Milan pod wodzą Gennaro Gattuso ma pokazać w tym sezonie pazury jak za najlepszych lat.
No, ale Napoli nie po to sięgnęło po Carlo Ancelottiego, by spadać z pozycji numer „2” we włoskim futbolu, tylko wspiąć się szczebel wyżej.
Ancelotti na ten hit zaufał obu Polakom – obaj, tak Zieliński, jak i Arkadiusz Milik, zagrali całe spotkanie, ale to Zieliński był bezsprzecznie bohaterem i skradł show – przy 0:2 wbił dwa gole, oba z okolic linii pola karnego. W taki sposób:

W „La Gazzetta dello Sport” napisano o „bajecznym Zielińskim”. „Corriere della Sera” dodaje przymiotnik „szalony”, a „Corriere dello Sport” używa określenia, że Zieliński i Mertens „rozwałkowali” Milan.

Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to naprawdę warto spojrzeć na skrót spotkania:

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli