Mueller o Lewandowskim: – To była fantastyczna odpowiedź na krytykę

Autor wpisu: 14 sierpnia 2018 09:48

Robert Lewandowski swoim występem w niedzielę uciszył – przynajmniej na jakiś czas – krytyków w Niemczech. Jak podsumował jego hat-trick w Superpucharze Niemiec kolega z drużyny Thomas Mueller? – To była świetna odpowiedź na całą tę sytuację.

Lewandowski, który niemal z marszu zagrał od pierwszej minuty w spotkaniu o Superpuchar, strzelił trzy bramki Eintrachtowi Frankfurt. Trudno o lepszą ripostę na ataki medialne, jakie na niego spadły w ostatnich tygodniach, czy nawet miesiącach. W kontekście Lewandowskiego mówiło się przede wszystkim o tym, że chce odejść z Bayernu, a to, że działacze blokują jego transfer, może odbić się na jego postawie wobec klubu i samej dyspozycji sportowej.
W niedzielę „Lewy” wyglądał świetnie. I choć rywale – przy biernej postawie sędziego – konsekwentnie uprzykrzali mu życie w tym meczu, a kilka razy został potraktowany wyjątkowo brutalnie, swoje strzelił. Niemieckie media zgodnie wybrały go piłkarzem spotkania, a Thomas Mueller tak skomentował jego występ:
–  To była fantastyczna odpowiedź na krytykę. Po raz kolejny pokazał jakość, chociaż nikomu nie musi udowadniać swojej klasy. Musieliśmy zobaczyć, że jest z nami na sto procent i że jest dla nas niezwykle ważny. I dlatego klub nie pozwolił mu na odejście.

Nie pozwolił, bo nie może znaleźć jego następcy. Sandro Wagner, który został sprowadzony jako zmiennik „Lewego’, pokazał we wspomnianym meczu, że jeszcze dużo pracy przed nim…

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli