Mecze Serie A odwołane. Nie żyje kapitan Fiorentiny

Autor wpisu: 4 marca 2018 14:09

Żałoba we Włoszech. Davide Astori, kapitan Fiorentiny, został znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Prawdopodobną przyczyną śmierci była ukryta wada serca. Dziś miał zagrać mecz przeciwko Udinese.

Według włoskich mediów 31-letni zawodnik zmarł we śnie. Rano nie pojawił się na śniadaniu i koledzy z drużyny poszli sprawdzić do jego pokoju, czy coś się stało. Tam znaleźli ciało piłkarza. Astori zostawił narzeczoną i córkę.
Oficjalna przyczyna śmierci będzie znana po autopsji, wszystko wskazuje jednak na to, że powodem tragedii była ukryta wada serca, co jest tym większym szokiem dla całego środowiska, że cała drużyna przechodziła niedawno badania sportowe.
Davide Astori był bardzo doświadczonym obrońcą. W Serie A rozegrał ponad 200 spotkań, najwięcej w barwach Cagliari. W Fiorentinie, do której trafił w 2015 roku, w tym sezonie wystąpił w 25 ligowych meczach i strzelił jedną bramkę.
Piłkarz miał na koncie także 14 występów w reprezentacji narodowej.
Wszystkie dzisiejsze spotkania w Serie A zostały odwołane.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli