Lewandowski zbombardował Augsburg. Rywal potrzebny tylko dla statystyk

Autor wpisu: 1 kwietnia 2017 17:28

Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni. No to Augsburg został trafiony wyjątkowo dobrze (6:0). Mecz Bayernu w derby Bawarii przypominał okładanie kijem. Albo nalot dywanowy. W celowniczego wcielił się oczywiście Lewandowski. Trzy gole plus dwie asysty.

To że meczem derbowe bywają zacięte można w tym wypadku włożyć między bajki. Siedziby obu klubów dzieli zaledwie kilkadziesiąt kilometrów, ale ich pozycje w niemieckim futbolu dzielą lata świetlne.
Augsburg jadąc do Monachium mógł tylko liczyć na słabszy dzień rywali, no i na to, że… Robert Lewandowski zostanie w szatni. Tym razem jednak Bayern słabszego dnia nie miał, a Lewandowski w szatni nie został. Zamiast tego miał „swój” dzień.
No i skończyło się dominacją absolutną w każdym jednym elemencie gry. A królem polowania oczywiście Lewandowski. Trzy gole, dwie asysty, jedna piętą. Dziękujemy. W tym sezonie daje mu to w 38 meczach Bayernu 36 goli i 8 asyst.

A wyglądało to tak:

1:0 – Lewandowski

2:0 – Müller, asysta Lewandowski

3:0 – Lewandowski

4:0 – Thiago, asysta piętą (!) Lewandowski

5:0 – po raz trzeci Lewandowski

Dla porządku na 6:0 wbił gola znów Müller, tym razem bez Lewandowskiego.

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli