Lewandowski ma problemy z rzepką. Na razie trenuje indywidualnie

Autor wpisu: 3 stycznia 2018 10:47

W Niemczech zimowa przerwa była krótka, Bayern Monachium trenuje już intensywnie w Katarze przed drugą częścią sezonu. Niestety bez Roberta Lewandowskiego, który ma problemy z rzepką. Czy zdąży się on wykurować na początek rozgrywek? Czasu zostało niewiele.

Mistrzowie Niemiec, którzy przebywają na zgrupowaniu w Katarze, wczoraj rozpoczęli treningi. Jednak ani we wtorek, ani dzisiaj w porannej sesji w zajęciach nie uczestniczyli Lewandowski i Mats Hummels. Za pośrednictwem Twittera klub poinformował, że Polak zmaga się z urazem rzepki, zaś Niemiec ma problem z mięśniem przywodziciela.
Robert przyleciał do Kataru z Dubaju, gdzie był na krótkim urlopie. Być może zbyt krótkim, by dojść do siebie po wyczerpującej dla niego pierwszej części sezonu. Lewandowski, który de facto nie miał do tej pory zmiennika w Bayernie (teraz ma nim być kupiony niedawno Sandro Wagner), latem i jesienią był mocno eksploatowany, co zresztą odczuwał w ostatnich tygodniach. Trener Bawarczyków Jupp Heynckes w połowie grudnia przyznał, że Lewandowski od jakiegoś czasu gra z kontuzją. Temat przeciążenia naszego kapitana i problemów zdrowotnych z tym związanych wraca zresztą jak bumerang. Wcześniej był mięsień dwugłowy, teraz rzepka.
Jak poważny tym razem jest uraz i jak długa przerwa będzie potrzebna Robertowi, żeby dojść do formy – tego klub na razie nie podaje.
Dziś Lewandowski ćwiczy indywidualnie:

6 stycznia Bayern zagra towarzysko w Ad-Dausze z Al Ahli. Zaledwie tydzień później startuje na nowo Bundesliga. Pierwszy mecz mistrzowie Niemiec (12.01) rozegrają na wyjeździe z Bayerem Leverkusen. Być może jeszcze bez Lewandowskiego.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli