Kurzawa „wyróżniony” przez „L’Equipe”

Autor wpisu: 1 listopada 2018 16:17

Wydawało się, że czasy kiedy piłkarze wyjeżdżający z Polski do zagranicznego klubu mają problemy adaptacyjne związane z barierą językową już dawno minęły. Okazuje się, że nie. Według „L’Equipe” Rafał Kurzawa ma duże problemy w Amiens właśnie przez kłopoty komunikacyjne.

Kurzawa, po tym jak nie przedłużył w tym roku kontraktu z Górnikiem Zabrze, długo nie mógł znaleźć klubu. Ostatecznie, w sierpniu, trafił do Francji, do Amiens. Dotychczas Polak zagrał zaledwie w siedmiu meczach, w tym tylko w trzech od pierwszej minuty. Wygląda na to, że nasz reprezentant nie zaaklimatyzował się jeszcze w nowym klubie. Po artykule w dzienniku „L’Equipe” sytuacja Kurzawy wydaje się być tym bardziej skomplikowana…
O co chodzi? O to, że trener Amiens, Christophe Pelissier, ma drużynę złożoną z wielu obcokrajowców, co oczywiście utrudnia komunikowanie się. Przeprowadza więc z asystentami dwie odprawy taktyczne: dla obcokrajowców po hiszpańsku i angielsku, a dla większości drużyny już po francusku.
„L’Equipe” donosi, że Pelissier największy problem ma właśnie z Rafałem Kurzawą.
„Z nim sprawa jest bardziej skomplikowana, bo komunikuje się tylko po polsku. Często trzeba zapraszać tłumaczkę, by wyjaśniła mu, o co chodzi szkoleniowcowi. Rafał mało mówi i pokazuje, zarówno na boisku jak i poza nim.”
Kurzawa, który od jakiegoś czasu przygotowywał się do wyjazdu z Polski, najwidoczniej zapomniał, że przydałyby mu się choćby podstawy obcego języka. Smutne to. Ale traci na tym tylko on sam…

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli