Glik wyróżniony po raz kolejny. Ale było za co!

Autor wpisu: 19 lutego 2018 09:22

Niby to tylko dziennikarskie wyróżnienie, ale jednak bardzo znaczące. I najlepiej świadczy o tym, jaką pozycję w Ligue 1 wypracował sobie Kamil Glik. Właśnie po raz szósty w tym sezonie znalazł się w najlepszej „jedenastce” kolejki według „L’Equipe”.

Bo dobrym meczu z Dijon (4:0), czystym koncie i fantastycznej bombie w samej końcówce (zobaczcie TUTAJ), można było się spodziewać dobrych ocen i wyróżnień dla obrońcy Monaco. Glik zdobył bramkę po długiej przerwie – ostatnio trafił pod koniec sierpnia, ale przecież nie za gole jest rozliczany ze swojej gry. Tym bardziej że jak na obrońcę jest niezwykle skuteczny: to jego czwarty gol w tym sezonie (trzeci w lidze, do tego ma jeszcze bramkę w Lidze Mistrzów z FC Porto).
Za występ przeciwko Dijon nasz reprezentant został oceniony przez dziennik „L’Equipe” na 7 w skali do 10. Zdaniem dziennikarzy w tej kolejce lepiej zagrali tylko Stephane Ruffier, Luiz Gustavo i Luiz Araujo, którzy dostali ósemki.
Glik został wybrany do jedenastki kolejki już po raz szósty w tym sezonie!
Jedenastka wg „L’Equipe”: Ruffier (Saint-Etienne) – Deplagne (Troyes), Glik (Monaco), Herelle (Troyes), Raggi (Monaco) – Lemar (Monaco), Gustavo (Marsylia), Fabinho (Monaco), Araujo (Lille) – Cavani (PSG), Sakho (Rennes)

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli