W Dortmundzie piłkarskie cuda. Wyciągnęli w Revierderby z 0:4 w pół godziny!

Autor wpisu: 25 listopada 2017 18:35

Derby Zagłębia Ruhry BVB – Schalke zawsze są gorące, może nawet najgorętsze w Bundeslidze. Ale temperatura tego meczu wysadziła wszelkie czujniki emocji. Schalke w 25. minucie przegrywało już 0:4, ale w szokujący sposób w ostatniej półgodzinie odwróciło losy spotkania.

Po 25 minutach fani Schalke mogli spokojnie uznać, że odejdą od telewizorów – szkoda wstydu. Aubameyang, Stambouli, Götze, Guerreiro de facto w 13 minut rozbili obronę wielkich derbowych rywali. W trzynaście, bo „Aubame” pierwszego gola spotkania zdobył w 12. minucie. Blitzkierg w Revierderby – miał realną szansę przejść do historii jako najszybsze i najwyższe zwycięstwo BVB.

Pewnie od telewizorów odeszło i wielu postronnych widzów, bo mecz zanosił się na przenudny w dalszej części.
Ostatnie pół godziny to jednak piłkarski cud. Gol za golem Schalke – trzeba przyznać, że po ekipie Domenico Tedesco widać było, że wbrew wszystkiemu wierzy. A że wiara góry przenosi…
Burgstaller w 61. minucie na 4:1, Harit w 65. minucie na 4:2, Caligiuri w 86. minucie na 4:3, wreszcie już w… czwartej (!) doliczonej minucie Naldo na 4:4!
Końcówkę BVB musiała grać w „10”, bo nerwy puściły Aubameyangowi, który wyleciał z boiska.

I w ten sposób pieśni będą o tym meczu pisać. Dotychczas najlepszym powrotem w Revierderby był ten Borussii w 2008 roku: z 0:3 na 3:3 w 21 minut. Od soboty to Schalke jest królem powrotów w Zagłębiu Ruhry!
To trzeba zobaczyć:

A po meczu wściekli fani chcieli wbiec na murawę. Żółta ściana eksplodowała ze złości. I w Dortmundzie takie rzeczy!

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli