Lewandowski – pierwszy wywiad w historii. To trzeba zobaczyć!

Autor wpisu: 23 maja 2021 01:20

To po prostu trzeba zobaczyć! Dziś, gdy gole dla Bayernu zdają się czymś oczywistym, a Robert bije rekord Gerda Müllera i strzela 41 bramek w Bundeslidze, jego wyczyny są w świetle kamer. A gdy grał w Zniczu Pruszków? Ha! Zobaczcie sami. Być może pierwszy w historii telewizyjny wywiad Roberta.

Z okazji 10-lecia nadawania TVP Sport zrobiła niespodziankę widzom. Przypomniała prawdopodobnie pierwszy telewizyjny wywiad z… Robertem Lewandowskim, wówczas jeszcze piłkarzem Znicza Pruszków.

Wywiad… Duże słowo. Ot, kilka zdań wypowiedzi pomeczowej po spotkaniu Znicz Pruszków – Wisła Płock 3:1 w pierwszej lidze sezonu 2007/08. Lewandowski strzelił wtedy dwa gole, a tak w ogóle dla Pruszkowa – 21 goli w 32 meczach.
Archaiczna egzotyka? No trochę, ale… zabawna. A poza tym, ku zaskoczeniu, w tym meczu zagrało więcej znanych później piłkarzy. Gola dla Pruszkowa strzelił także Daniel Kokosiński – tak, ten od „klubu Kokosa”. W defensywie Znicza występował nie kto inny jak Igor Lewczuk, a w Wiśle grał w tym meczu i obecny kolega Lewandowskiego z reprezentacji Polski – Sławomir Peszko! I uczestnik EURO 2012 Adrian Mierzejewski.

A sam młody Lewandowski? Posłuchajcie… Może fizycznie się zmienił – wszyscy z chęcią porównują nawet jego body building BVB vs Bayern, a co dopiero mówić o Pruszkowie. Ale w słowach? No to jest po prostu cały Lewy!

Inne artykuły o: Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli