Wtopy z kadrą u Niemców i Belgów. Co by się działo w takiej sytuacji u nas…

Autor wpisu: 1 czerwca 2018 12:21

Jedni ogłaszają ostateczną kadrę na mundial od razu – jak Senegal (już 17 maja!), inni – jak np. Japonia, trochę później (31 maja), z kolei trener Adam Nawałka czeka do ostatniego momentu i oficjalnie poda 23-osobowy skład 4 czerwca. Tymczasem dwie kadry poznaliśmy wcześniej przez… przypadek.

Trudno nam sobie wyobrazić, żeby obie opisane poniżej sytuacje wydarzyły się w polskiej reprezentacji. Co prawda dziennikarze i tak jeszcze przed godziną zero, czyli dokładnie godziną 14.00 4 czerwca, będą publikować przecieki z „dobrze poinformowanego źródła”, ale oficjalną decyzję poznamy od samego selekcjonera. Na pewno.
Dwie kadry poznaliśmy wcześniej niż to wszyscy zakładali. Przez przypadek, błąd, niedopatrzenie, i co tam jeszcze można dopisać. No wtopa jak nic…
Otóż ostateczny skład drużyny belgijskiej na mundial został de facto zaprezentowany w telewizji VRT w materiale o przygotowaniach do mistrzostw. Pokazano bowiem materace, które mają być transportowane do bazy w Rosji, z dokładnym wskazaniem, dla kogo są one przeznaczone. No i brakowało pięciu nazwisk. Są to: bramkarz Matz Sels, obrońcy Christian Kabasele i Jordan Lukaku, pomocnik Leander Dendoncker oraz skrzydłowy Adnan Januzaj.
Do fatalnej gafy doszło też w kadrze Niemiec (!). Na oficjalny portal reprezentacji został przedwcześnie wrzucony poster z 23 nazwiskami. Osoba, która jest za to odpowiedzialna, na pewno może się spodziewać poważnych konsekwencji ze strony menedżera Olivera Bierhoffa…

 

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli