Na Portugalię bez Lewandowskiego

Autor wpisu: 18 listopada 2018 11:04

To, o czym media informowały już wcześniej, dziś zostało oficjalnie ogłoszone. Robert Lewandowski opuszcza zgrupowanie reprezentacji i nie zagra we wtorkowym meczu Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Powodem – uraz.

Kapitan naszej kadry w sobotę przeszedł konsultacje medyczne, które potwierdziły kontuzję lewego kolana. Dziś podjęto ostateczną decyzję, że Lewandowski nie poleci z drużyną do Guimares, ale wróci do Monachium, gdzie będzie przechodził terapię uszkodzonego kolana, która pozwoli mu wrócić do sprawności za około 7 dni. Teraz pierwsze 3-4 dni są kluczowe – w tym czasie napastnik nie może brać na siebie żadnych obciążeń treningowych.
Mimo że kontuzja, choćby z racji zapowiedzi krótkiej rehabilitacji, nie wydaje się być groźna, nikt nie chce ryzykować, żeby się pogłębiła. Stąd decyzja o tym, że Lewandowski robi sobie przerwę. Tym bardziej że Polska reprezentacja i tak już spadła z dywizji A z Ligi Narodów. Inna sprawa, że nasz kapitan nie ma ostatnio w kadrze najlepszej passy. Pytanie jak wypadną zmiennicy. Jerzy Brzęczek będzie miał we wtorek do dyspozycji trzech napastników: Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka i Adama Buksę.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli