Przed Portugalią jeszcze kilka niewiadomych

Autor wpisu: 10 października 2018 20:03

Czwórką obrońców – to pewne. Atak? Różne opcje są możliwe – zapowiada trener Jerzy Brzęczek przed czwartkowym meczem w Lidze Narodów z Portugalią.

W bramce reprezentacji wystąpi Łukasz Fabiański, natomiast kilka dni później w spotkaniu z Włochami zagra już Wojciech Szczęsny. Ale to było ustalone wcześniej i w tym temacie selekcjoner nie robi już żadnych zmian.
– Jedno też mogę potwierdzić: wystąpimy z czwórką obrońców. Czy będą jeszcze jakieś zmiany? Niewykluczone – przyznał Brzęczek.
Selekcjoner ma problem z obsadzeniem lewej obrony po tym jak wypadł kontuzjowany Maciej Rybus.
– Jest opcja, że Bartosz Bereszyński wystąpi na lewej obronie. Ale wszystkie decyzje zostaną przekazane przed rozpoczęciem spotkania z Portugalią.
W kadrze Portugalii zabraknie Cristiano Ronaldo, który ostatnio bardziej niż na grze musi się koncentrować na odpieraniu zarzutów o gwałt. Piłkarz miał się dopuścić przestępstwa w 2009 roku na Kathryn Mayordze. A jak podają brytyjskie media, kolejne trzy kobiety oskarżają piłkarza. Tak czy siak CR7 nie ma głowy do gry w kadrze.
– Portugalia ma wielu wspaniałych piłkarzy w swojej kadrze. Ronaldo nie zagrał w meczu z Włochami, ale cały zespół prezentował się bardzo dobrze – tak Brzęczek ocenił brak Ronaldo w składzie na mecz z Polską.
Co do obsady ataku, Brzęczek przyznał, że rozważa kilka możliwości.
– Zarówno Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik są w bardzo dobrej dyspozycji. To bardzo ważne zadanie, żeby stworzyć różne warianty, nałożyć odpowiednią taktykę, aby zawodnicy dobrze się rozumieli i prezentowali. Zawsze można przed meczem dyskutować, ale później jest boisko, przeciwnik i różne sytuacje. Dopiero po spotkaniu można powiedzieć czy wybrana decyzja była słuszna. Robert i Krzysiek mają wiele wspólnego. Patrząc jak Robert gra w klubowej drużynie – wychodzi w boczne sektory i pokazuje się pod grę. Jest uniwersalnym piłkarzem. Każda opcja możliwa.

Początek meczu z Portugalią w czwartek 11 października o godzinie 20.45.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli