Piszczek mówi „dość”…

Autor wpisu: 4 sierpnia 2018 13:17

Zanosiło się na to, ale jednak trudno było to sobie wyobrazić – Łukasz Piszczek ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. 33 lata to nie jest jeszcze piłkarska emerytura, ale zawodnik uznał, że jeśli chodzi o kadrę to już dosyć. Szkoda. Nam wypada powiedzieć – dziękujemy.

W kadrze od 2007 roku, w międzyczasie „zaliczył” czterech selekcjonerów (Leo Beenhakker, Franciszek Smuda, Waldemar Fornalik i Adam Nawałka) i pojechał na cztery duże imprezy – EURO 2008, 2012, 2016 i mundial w Rosji.
Gdyby nie kontuzje z pewnością miałby więcej występów w kadrze, a tak stanęło na liczbie 65 i trzech golach.
Jerzy Brzęczek, gdy przejmował kadrę po Adamie Nawałce, wspominał, że Piszczek bardzo mocno przeżył niepowodzenie drużyny na mundialu. Zdawał sobie też sprawę, że sam zawiódł w Rosji.
– Zawodnikiem, który najbardziej przeżył mistrzostwa jest Łukasz Piszczek. Jestem z nim w kontakcie. Myślę, że będzie potrzebował trochę czasu na odpoczynek. Teraz wyjechał na zgrupowanie z Borussią Dortmund, ale bardzo liczę na jego doświadczenie – mówił Brzęczek, z wyraźną nadzieją, że będzie mógł liczyć na Łukasza w kolejnych meczach.
Ale nie będzie mógł.
Łukasz, za pośrednictwem mediów społecznościowych, pożegnał się z kadrą:

Dzień dobry. W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów. ????????

Post udostępniony przez Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26)

Piszczek skupi się teraz wyłącznie na grze w Borussii Dortmund, gdzie ma kontrakt do 2020 roku.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli