Piotr Zieliński: Można ode mnie wymagać (WIDEO)

Autor wpisu: 1 stycznia 2018 15:33

W naszym cyklu „Poczet kadrowiczów Nawałki” przypominamy nasze materiały z reprezentantami Polski, którzy właśnie wywalczyli awans do finałów MŚ 2018. Choć materiały te były robione już jakiś czas temu, wciąż jest w nich wiele wątków i dziś aktualnych, a na pewno sporo mówiących o podejściu do życia i futbolu wiodących postaci kadry.

Dziś w tym cyklu – Piotr Zieliński. Rozmowę wideo kręciliśmy jeszcze wtedy, gdy Piotr Zieliński grał w Empoli i właśnie szykował się do skoku życia. Transferowego skoku, ma się rozumieć. Wówczas zdawało się, że jest bliski Liverpoolu Jürgena Kloppa, ale jak wiemy sprawy potoczyły się inaczej i Piotrek wylądował w Napoli. Chyba bez szkody dla siebie.

Do poniższego skrótu rozmowy wybraliśmy przede wszystkim wątki, w których Piotr Zieliński mówi o swojej roli w kadrze, o pracy nad grą w środku pola. Mimo że wtedy opowiadał to z innej perspektywy, te kwestie wciąż pozostają aktualne – bo mimo że Piotrek od tamtej pory zaliczył w kadrze narodowej kilka naprawdę udanych występów, na takie jego przebudzenie „pełną piersią” w meczu z rywalem z najwyższej półki wciąż czekamy. A on wciąż jest w tej kadrze nierówny.

„Mam predyspozycje, by stać się ważnym człowiekiem w reprezentacji” – miał tego świadomość i wciąż ma Piotr Zieliński. „Można ode mnie wymagać” – rzuca. No to wymagać będziemy! Jak najbardziej.

Jest też o idolach Piotrka, nie tylko tych z innej planety. Także tych rodzimych, jak Mirosław Szymkowiak czy dyrektor sportowy Lechii Gdańsk Piotr Nowak. Posłuchajcie:

Inne artykuły o: Reprezentacja | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli