Makuszewski nie ma szczęścia do reprezentacji…

Autor wpisu: 6 września 2018 11:46

Pech nie opuszcza Macieja Makuszewskiego. Zawodnik Lecha nie poleciał z kadrą do Bolonii i nie zagra w meczach z Włochami i Irlandią.

W czasie środowego treningu Makuszewski doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda. Jak się okazało, uraz jest na tyle poważny, że jego występ w najbliższych spotkaniach reprezentacji jest wykluczony. Zamiast polecieć do Włoch, Makuszewski musiał więc wrócić do klubu. Jak poinformował rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, przewidywana przerwa na leczenie potrwa dziesięć dni. Powrót do gry zajmie więc pewnie koło dwóch tygodni.
To drugi, po Macieju Rybusie, powołany na to zgrupowanie piłkarz, z którego nie będzie mógł skorzystać selekcjoner Jerzy Brzęczek.
Makuszewski nie ma szczęścia do reprezentacji. Zadebiutował w niej zaledwie rok temu, w wieku 28 lat. Po kilku obiecujących występach wydawało się, że będzie pewniakiem do 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata w Rosji. Potem zdarzyła się ta fatalna kontuzja (zerwanie więzadeł), po której pauzował cztery miesiące. Walczył z czasem, żeby zdążyć z formą na mundial. Choć zaczął grać w klubie i trener Adam Nawałka powołał go do szerokiej kadry, do Rosji jednak nie pojechał.
Teraz miał szansę na grę u nowego selekcjonera, ale tuż przed wylotem na mecz z Włochami doznał kontuzji.
Na powrót do kadry będzie musiał znowu poczekać…

Inne artykuły o: Reprezentacja

  • zgubek

    To człowiek kontuzjogenny, a na dodatek taki sobie gracz.Nie ma co rozpaczać, ale szybkiego powrotu do zdrowia, życzymy.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli