„Jeśli ktokolwiek maczał w korupcji palce, trzeba go od polskiej piłki odsunąć raz na zawsze” – zgadnijcie kto to powiedział

Autor wpisu: 16 lipca 2018 11:00

Kiedyś Zbigniew Boniek miał inne zdanie co do ludzi uwikłanych w korupcję. Ale jak mówi przysłowie – tylko krowa nie zmienia poglądów…

Mistrzostwa świata już się – niestety – skończyły, czas więc wrócić do naszego rodzimego ogródka. Już w tym tygodniu startuje nowy sezon Ekstraklasy, a za tydzień na specjalnej konferencji oficjalnie zostanie przedstawiony sztab nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. I powoli będziemy się przygotowywać do kolejnych rozgrywek, w których weźmie udział nasza kadra, czyli Ligi Narodów.
To jeszcze zanim zostanie ogłoszony nowy trener bramkarzy reprezentacji – a ma nim być Andrzej Woźniak (TUTAJ i TU o tym pisaliśmy) – przypomnijmy słowa Zbigniewa Bońka sprzed dziesięciu lat. Po zatrzymaniu w 2008 roku Janusza Wójcika, przyszły prezes PZPN udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Oto fragment:
– Oczywiście trzeba to wszystko rozliczyć. Jeśli ktokolwiek maczał w korupcji palce, trzeba go od polskiej piłki odsunąć raz na zawsze. Nie ma dla takich ludzi miejsca.
Czyli zmienił zdanie. I to dość radykalnie. Bo, jak już pisaliśmy, jedno – to powrót tych ludzi po odbyciu kary do piłki klubowej, ale drugie – zaproszenie ich do reprezentacji.

Inne artykuły o: PZPN | Reprezentacja

  • zgubek

    Ktoś kiedyś powiedział,że korupcja to taki styl życia.Nie wymagajmy od Bońka i całej czapki PZPN-by odsunęli od koryta swoich kolegów. Co było i nie jest nie pisze się w rejestr. Takie życie, a książę Paryża też musi za coś żyć.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli