Hubert Kostka mocno uderza w Zbigniewa Bońka

Autor wpisu: 16 października 2018 14:19

Hubert Kostka, legenda piłkarskiej reprezentacji Polski i Górnika Zabrze, kapitan naszej kadry, mistrz olimpijski z igrzysk w Monachium w 1972 roku i znakomity trener, udzielił intrygującego wywiadu Romanowi Kołtoniowi, który opublikował go w kanale „Prawda Futbolu” na platformie YouTube. W pewnym momencie rozmowy Kostka powiedział mocno, iż obawia się, że Zbigniew Boniek ma zbyt duży wpływ na selekcjonera Jerzego Brzęczka. Kostka wyraził też przekonanie, że Boniek wpływał na Nawałkę w czasie mundialu w Rosji.

Hubert Kostka zawsze słynął z odważnych wypowiedzi. Magister inżynier górnictwa, magister wychowania fizycznego, nigdy się nie bał iść pod prąd, co często utrudniało mu karierę. Nie był jednak koniunkturalny.
Ma jak najlepsze zdanie o Jerzym Brzęczku, którego miał okazję prowadzić jako zawodnika. Kostka podkreśla, że Brzęczek ma charakter lidera i uważa, że w obecnej pracy selekcjonera ważniejsze są jego cechy przywódcze niż – ciągle jeszcze – skromne doświadczenie trenerskie.
W czasie rozmowy z Romanem Kołtoniem, wśród wielu pochwał pod adresem Brzęczka, wyraził też – nieco zaskakująco – poważną obawę.
Dodajmy, że wywiad z naszą legendą bramkarską został przeprowadzony jeszcze przed niedzielnym meczem Polska – Włochy.
Poniżej spisany fragment 1,5-godzinnego materiału wideo:
– Czy to nie jest odwaga Bońka, postawić najpierw na Nawałkę, a teraz na Brzęczka? – pyta Roman Kołtoń
A na to Hubert Kostka: – Jurek Brzęczek jest indywidualnością. Ja liczę na to, że on się nie da stłamsić Bońkowi. Bo to jest problem, ja to widzę. Boniek miał zawsze aspiracje być wielkim trenerem, ale to mu się nie udało. W tej chwili jest prezesem PZPN i ma duże możliwości. Chodzi o to, żeby on nie miał zbyt dużego wpływu na decyzje Brzęczka. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie… – wyrażał swoje obawy Kostka.
– A myśli pan, że Boniek miał wpływ na decyzje Nawałki? – dopytał Roman Kołtoń.
– Nie mogę tego powiedzieć na 100 procent, ja to obserwuję jedynie z zewnątrz. Może na początku nie, ale na mistrzostwach świata w Rosji, to mi się wydaje, że Boniek miał wpływ na Nawałkę – stwierdził Kostka.
– Tak? A ja mam wrażenie, że Zbyszek Boniek wziąłby trochę więcej młodych piłkarzy, no i chyba trochę inny skład by zestawił – podzielił się swoją refleksją Roman Kołtoń.
Całość do obejrzenia TUTAJ
Cytowany powyżej fragment znajdziecie od 14:12 do 15:24 tego materiału.

Jeśli chodzi o – jak to pięknie ujął Kostka – „tłamszenie selekcjonera przez Bońka” to nam się wydaje, że namówienie Brzęczka na lot do Danii na mecz młodzieżówek  – w czasie trwającego zgrupowania, przed meczem z Włoch – jest przejawem takiego zachowania. O całej sprawie pisaliśmy TUTAJ

Każdy może mieć opinię taką, jaką chce. Hubert Kostka wali mocno, ale nie jest w swoich opiniach odosobniony. Po meczu z Włochami, dziennikarz Katowickiego Sportu Adam Godlewski, postawił taką tezę w studiu Sport.pl:
– Koncepcja z tych meczów nie pasuje do Brzęczka. Być może selekcjoner uległ wpływom – dodał zagadkowo, zdając się na domyślność widzów. Zresztą podobną opinię ten sam dziennikarz wyraził także na Twitterze:

Inne artykuły o: PZPN

  • smutas

    Czy Boniek to taki Kaczyński polskiej piłki nożnej?Oglądając wywiad z Kostką, czy czytając słowa red. Godlewskiego- coś musi w tym być? Boniek, niespełniony trener , a teraz Prezes całą gębą polskiej piłki,dzieli i rządzi. Podobnie jak inny Prezes, który z gabinetu leżącego na tyłach byłej siedziby Przeglądu Sportowego decyduje o losach 38 milionowego kraju. Powie ktoś,że to porównanie jest naciągane.Pewnie,że tak , ale tu i tam obaj prezesi rządzą jak w ułudnych snach, ale niestety nie sen to- tylko rzeczywistość.Fakt,że Kostka zawsze chodził swoimi ścieżkami, miał więcej wrogów niż przyjaciół. Ale zawsze miał swoje zdanie.Teraz ten 78 letni facet nie zmienił się na jotę, czego nie można rzec o bu prezesach. Cenię za to Pana Huberta, a Boniek to kiedyś tylko dobry piłkarz był. Teraz zostało tylko po tym wspomnienie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli