Ej, panowie w PZPN, nie przesadzajcie z tą skromnością…

Autor wpisu: 1 grudnia 2018 08:19

PZPN to ma jednak dobrze, zawsze może liczyć na polskiego kibica. Czasem jak jakiś działacz z czymś przesadzi, np. ze skromnością, to wtedy na pomoc ruszają miłośnicy polskiego futbolu. Tym razem piłkarskiej centrali pomogli miłośnicy historii. Uznali, że działacze stanowczo przesadzili ze skromnością i niepotrzebnie aż tak bardzo zmarginalizowali postać Zbigniewa Bońka w kalendarzu przygotowanym przez działaczy na 100-lecie PZPN.

Sekretarz Sawicki ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że kalendarz będzie zaraz dostępny. I że będzie go „limitowana liczba” – cokolwiek to znaczy, bo nam się wydawało, że każda liczba kalendarzy jest jednak limitowana. Ale zostawmy to…
Ważniejsze jest, jak wygląda pierwsza strona tego – jakże zacnego – wydawnictwa. A wygląda tak:

 

Kibice uznali, że w PZPN niepotrzebnie przesadzili ze skromnością. Dopytują działaczy (w tym sekretarza) na Twitterze, czy aby na pewno na każdej stronie jest Boniek? Sekretarz, najwyraźniej zawstydzony tą nadmierną skromnością związku i niepotrzebnym lękiem o zarzut wazeliniarstwa, milczy. Może nawet rozważa czy taki kalendarz z Bońkiem na każdej stronie nie miałby większego potencjału sprzedażowego… Kto wie? A tu takie dialogi na Twitterze:
– To prawda, że Boniek na każdej stronie?
Odpowiedź: – Nie, od czerwca do sierpnia będzie Lato.

Inny Twitterowicz pyta: – Ale że Dudka nie wzięli na okładkę?
Odpowiada mu MrJuve: – Jeszcze w poniedziałek był… ale widzisz co się porobiło. Odpadł na ostatniej prostej… „Ten sam Jurek…”

Pomysłowość kibiców nie ma granic. Jeden z Twitterowiczów (prezes Andrej Kozłowski) przedstawił wersję, którą odrzuca tę niepotrzebną skromność ludzi ze związku. Wszystko jest jasne:

 

 

Nam też się bardziej ta wersja podoba. Nie ma potrzeby wciskać gdzieś do kąta Lubańskiego z Lewandowskim, nie ma konieczności stawiania bokiem Kazimierza Górskiego, a Deyny tylko w dalekim tle prezesa. Po co przesadzać ze skromnością, przecież wszyscy wiedzą, że w tym kraju król futbolu był tylko jeden.
Jeden z Twitterowiczów zgłosił przy tej okazji inicjatywę, żeby PZPN się nie zatrzymywał i dał wizerunek Bońka na stałe do loga PZPN.
Nawet nam się ten pomysł spodobał. Czas ostatecznie skończyć z tą fałszywą skromnością!

Inne artykuły o: PZPN

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli