Boniek dołączył do dyskusji o Nanga Parbat, czym (niechcący) wywołał lawinę

Autor wpisu: 30 stycznia 2018 11:30

Nie milkną echa tego, co wydarzyło się na Nanga Parbat. Wydaje się nawet, że im więcej dni mija od akcji ratunkowej, tym więcej w tym wszystkim emocji. Również tych – niestety – niezdrowych. Teraz do dyskusji przyłączył się nawet prezes PZPN, czym (niechcący) wywołał burzę. A nawet lawinę. Na szczęście tylko w internecie.

O co poszło? O wpis ministra sportu. Adam Bańka na Twitterze poinformował, że zwróci się z wnioskiem o nadanie odznaczeń państwowych dla czwórki bohaterskich ratowników. Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala wspinali się na K2, gdy dotarła do nich informacja o wydarzeniach na Nanga Parbat. Nie zastanawiali się długo i zgłosili chęć pomocy Eli Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Ratownikom udało się dotrzeć do Francuzki. Niestety, z powodu niesprzyjających warunków akcję przerwano przed znalezieniem Polaka.
„W najbliższym czasie wystąpię do Prezydenta RP o nadanie specjalnych odznaczeń państwowych dla Bieleckiego, Urubko, Botora i Tomali” – napisał na Twitterze Bańka. Na wpis zareagowało tysiące użytkowników Twittera, w tym między innymi Zbigniew Boniek, który tak to skomentował: „Nie zapomnijmy o panu Surkisie. Dzięki niemu mieliśmy Euro 2012 i zmienił się nasz kraj. Kiedyś wystąpiłem do poprzedniego Prezydenta, ale było zero odpowiedzi”.

Wpis prezesa PZPN poruszył małą lawinę komentarzy internautów, z reguły mocno nieprzychylnych Bońkowi. „Żenada”, „Panie prezesie. Pan porównuje uratowanie ludzkiego życia do budowy stadionu? Poważnie?”, „Zwyczajnie mi wstyd za Pana, za ten wpis. Teraz, w takim momencie… lepiej milczeć niż się kompromitować. Zniesmaczenie i WSTYD” – taki był mniej więcej odzew.
Boniek i na te komentarze natychmiast zareagował:

Chciał dobrze, a wyszło… Jak wyszło. Cóż, zdarza się. Nawet Bońkowi…

Inne artykuły o: PZPN

  • ursynów

    Jest takie polskie przysłowie,,Pomyśl dobrze głowo, nim wymówisz słowo”.Panu Prezesowi często zdarza się coś palnąć,że nie wiadomo czy płakać czy śmiać się z mądrości Prezesa.Kiedyś ktoś słusznie zauważył,że często ostry dowcip nie idzie z bystrym umysłem. No cóż nie każdy prezes może być bystry i mądry,chociaż z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli