Co zrobić, by kupić bilety na mundial? W czwartek kolejna tura sprzedaży

Autor wpisu: 15 listopada 2017 20:35

W czwartek o godz. 10.00 rusza kolejna tura sprzedaży biletów na przyszłoroczny mundial. Co będzie potrzebne, by taki bilet kupić? Przede wszystkim szybkość.

Zasada jest prosta – kto pierwszy, ten lepszy. To będzie druga tura (oprócz tej czwartkowej będą jeszcze cztery), w pierwszej FIFA rozdała ponad 622 tys. wejściówek, ale w wyniku losowania. Tym razem losowania nie będzie, o powodzeniu zadecyduje szybkość.

Co zrobić, by o bilet na mundial powalczyć?
1. Wejść na stronę internetową www.FIFA.com/ticket
2. Założyć konto, podając swoje dane osobowe.
3. Złóżyć wniosek o bilety, klikając pozycję menu „Złóż wniosek” na stronie www.FIFA.com/ticket.
Można się ubiegać o maksymalnie cztery bilety na jeden mecz. Nie można złożyć wniosku na więcej niż 7 spotkań. Do wyboru będą trzy różne drogi nabycia wejściówek: zakup pojedynczego biletu na wybrany mecz, pakiet drużynowy (czyli na wszystkie mecze grupowe wybranej reprezentacji) oraz pakiet stadionowy (wszystkie mecze na wybranym obiekcie). Trzeba być jednak przygotowanym na to, że o 10.00 nastąpi prawdziwe oblężenie fifowskiego serwera a wszystkie dostępne wejściówki rozejdą się nawet w ciągu kilku sekund. Tak czy inaczej, jeśli uda się kupić bilet, to następnie trzeba będzie go opłacić. W kwietniu lub maju FIFA wyśle go kurierem (za darmo) na adres domowy.

Jeśli chodzi o ceny, to na bilet w fazie grupowej kibic z Polski musi wydać przynajmniej 105 dolarów (przy obecnym kursie 380-390 złotych) na miejsce za bramką (mecz otwarcia jest droższy). Najdroższe kategorie to koszt 210 dolarów. Za to samo miejsce (za bramką) w 1/16 finału bilet kosztuje 115 dolarów, a w ćwierćfinale 175 dolarów. Półfinał to 285 dolarów, a finał 455 dolarów (to te najtańsze).

 

Jak zapłacić za bilet? Za pomocą karty płatniczej bądź przelewu. „Międzynarodowe przelewy bankowe będą możliwe dla rezydentów spoza Rosji za pomocą dostępnego do pobrania formularza wniosku o bilet” – informuje FIFA na swojej stronie internetowej. Bilet, które nie zostaną opłacone, wrócą do puli i zostaną wystawione do sprzedaży w kolejnej turze.
I jeszcze jedna ważna informacja – kupiony bilet oznacza, że trzeba wystąpić o wizę turystyczną do Rosji (normalny koszt to 154 zł). Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, zgodnie z którą kibice udający się na mundial w Rosji nie musi posiadać wiz. Każdy fan otrzyma specjalną kartę (Fan id – bez tego nie wejdzie na stadion), która zastąpi nie tylko wizę, ale zapewni też darmowe poruszanie się komunikacją miejską oraz pociągami zmierzającymi do miast gospodarzy finałów MŚ.

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli