Zafunduj sobie Telstara 18 – oficjalną piłkę MŚ 2018, najbardziej innowacyjną w historii futbolu

Autor wpisu: 23 listopada 2017 13:56

Kolorystyką nawiązuje do piłki, którą 47 lat temu rozgrywano mundial w Meksyku. Ale ta specyficzna „patyna” niech nikogo nie zmyli, bo pod tą kolorystyką naszpikowana jest technologią rodem z NASA. Telstar 18 – oficjalna piłka finałów mistrzostw świata w Rosji została pokazana, no i można ją sobie już zafundować. Choćby w sklepie naszego partnera Vitasport.pl.

Wygląd piłki jakimś wielkim zaskoczeniem nie jest, bo już od kilku tygodni trwały „przecieki”, jak nowa mundialowa futbolówka Adidasa będzie wyglądać. I potwierdziło się – zamiast fikuśnych kształtów i odważnych kolorów, Polacy i 31 pozostałych reprezentacji w czerwcu przyszłego roku będą rywalizować o Puchar Świata piłkami designem przypominającymi te, którymi grały gwiazdy lat 70. Futbolówki z mundialu w Meksyku charakteryzowały duże, czarno-białe łaty. Chodziło o to, aby piłka była dostrzegalna w pozbawionym jeszcze wówczas kolorów przekazie telewizyjnym. Te „rosyjskie”” wizualnie będą podobne.

Natomiast pod względem technologicznym to już oczywiście inny świat. Eksperci przekonują, że to produkt niemal kosmiczny. Producent chwali się metalicznym wykonaniem paneli piłki oraz graficznym efektem tekstury, które zapewniają wydajność i wytrzymałość podczas meczów.
Nową futbolówkę zrobiono z elementów powstałych w procesie recyklingu – to ekologia.
Ale Telstar 18 najbardziej innowacyjną piłką na świecie czyni przede wszystkim wbudowany układ NFC, po raz pierwszy użyty w oficjalnej piłce meczowej. Chip pozwala użytkownikom na interakcję z piłką za pomocą… smartfona. Każda futbolówka generuje unikatowy identyfikator umożliwiający dostęp do ekskluzywnych treści i spersonalizowanych wyzwań każdego jej użytkownika.

– Pierwsza Telstar była jedną z najbardziej charakterystycznych piłek w historii i na zawsze odmieniła futbol. Jej kontynuacja w postaci Telstar 18, z oczywistym odwołaniem do oryginalnego modelu, była dla nas ekscytującym wyzwaniem. Nowa struktura panelu i instalacja chipa NFC wzniosły innowacyjność i design naszej futbolówki na niespotykany dotąd poziom, oferując użytkownikom i graczom zupełnie nowe doświadczenie – mówi Roland Rommler z Adidasa.

Telstar 18 – najnowocześniejsza piłka w historii futbolu dostępna jest u naszego partnera, w firmie Vitasport, w różnych poziomach cenowych. Szczegóły TUTAJ.

Inne artykuły o: Inne | Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli