Żadnych ziół, żadnej sziszy – wytyczne dla ekipy Czerczesowa na mundial

Autor wpisu: 30 marca 2018 17:50

Rosyjska federacja dmucha na zimne. Jej działacze wydali poradnik antydopingowy dla swoich reprezentantów. Cóż, wpadka na mundialu organizowanym u siebie to byłby jeden wielki obciach, a rosyjskim sportowcom ostatnio z przepisami antydopingowymi nie do końca po drodze. Na szczęście piłkarzy to nie dotyczy.

– Jesteśmy dumni z faktu, że przez ostatnie cztery lata nie było pozytywnego wyniku testu dopingowego u rosyjskiego piłkarza – podkreślają działacze rosyjskiej federacji. Niemniej postanowili podmuchać na zimne.
Czego więc zawodnikom Stanisława Czerczesowa nie będzie wolno podczas czerwcowych mistrzostw? „Bardzo ważne jest, aby zachować absolutną czystość, jeśli chodzi o substancje zakazane. W tym celu piłkarze powinni pamiętać o tym, że odpowiadają za wszystko, co dostarczają organizmowi. Należy stosować dwie zasady: nie pić egzotycznych (ziołowych) herbat i nie palić sziszy” – takie wytyczne federacja przekazała rosyjskiej kadrze.

Na początku tego miesiąca naczelny lekarz rosyjskiej reprezentacji Eduard Bezugłow stwierdził, że rosyjscy gracze są „najczystszymi na świecie” ze względu na rygorystyczne testy narkotykowe wdrażane przez federację. – Nigdzie indziej na świecie nie ma czegoś takiego. Nie znam żadnego innego sportu, który nie ma problemu z dopingiem, ale rosyjska piłka nożna nie ma tego kłopotu – stwierdził Bezugłow.
No to chyba wypada tylko pogratulować…

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli