Z kim nasza reprezentacja zagra przed mundialem? Koncepcja się nieco zmieniła, trwają negocjacje

Autor wpisu: 3 grudnia 2017 14:41

Na mistrzostwach świata w Rosji nie zagramy w grupie z żadną europejską drużyną. To zmienia trochę koncepcję przygotowań polskiej kadry, która była wcześniej – przynajmniej częściowo – zaplanowana. PZPN jest w trakcie załatwiania na mecze towarzyskie rywali, którzy stylem przypominają naszych przyszłorocznych przeciwników.

Kolumbia, Senegal i Japonia – to pod nich będą ustalane przygotowania, a tym samym wybór sparingpartnerów. Na razie jedynym pewnym rywalem jest reprezentacja Litwy, z którą zagramy przed wylotem do Rosji (12 czerwca, prawdopodobnie na Stadionie Narodowym w Warszawie). No ale akurat Litwa stylem gry nie przypomina raczej żadnego z naszych mundialowych przeciwników. Teraz ważą się losy kolejnych trzech meczów i rywali, z którymi zagramy w marcu i czerwcu.
– Koncepcja nieco nam się zmieniła, bowiem po losowaniu grup MŚ okazało się, że na turnieju nie zagramy z żadną europejską drużyną. Mieliśmy kilka wariantów, które zawierały ekipy europejskie – mówił w Cafe Futbol sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. – Byliśmy dogadani z Austrią, ale mogę zdradzić, że trwają także rozmowy z Włochami. Z nimi jest jednak taki problem, że zależy im, żeby spotkanie odbyło się na ich terenie. Chcą bowiem przygotować piękne pożegnanie Buffonowi, ale zależy im, żeby to odbyło się na włoskiej ziemi. Jednak nasza polityka jest taka, że chcemy, aby reprezentacja była jak najbliżej kibiców. Nie ukrywam, że rozmawiamy z drużynami z Afryki i Azji. Negocjujemy z Nigerią oraz Ghaną. Jesteśmy blisko zakontraktowania meczów z Koreą Południową, a także wspomnianą wcześniej Nigerią. Te zespoły odpowiadają charakterystyce naszych grupowych rywali – Japonii i Senegalowi.
PZPN chce także, by nasza kadra zagrała z silnym zespołem z Ameryki Południowej.
– Chile oraz Peru są gotowe do rywalizacji – powiedział Sawicki.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli