Poznaliśmy nazwiska osób, które będą losować grupy mundialu. Może Maradona będzie miał do nas szczęśliwą rękę

Autor wpisu: 21 listopada 2017 14:31

Do godziny zero, czyli dokładnie godziny 14.00 1 grudnia zostało już tylko dziesięć dni. Wtedy to poznamy naszych rywali w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Losowanie fazy grupowej mundialu odbędzie się w Pałacu Kremlowskim i z pewnością będzie przeprowadzone z wielkim rozmachem. Dziś poznaliśmy nazwiska osób, które będą brały udział w losowaniu.

Już wcześniej poinformowano, że uroczystość poprowadzą były reprezentant Anglii Gary Lineker i rosyjska dziennikarka Maria Komandna, oraz że jednym z asystentów będzie legenda rosyjskiego futbolu Nikita Simonian.
Dziś ujawniono nazwiska pozostałych siedmiu losujących. Niewątpliwie gwiazdą ceremonii będzie Diego Maradona. Prócz Argentyńczyka, zaproszeni zostali: Anglik Gordon Banks, Francuz Laurent Blanc, Brazylijczyk Cafu, Włoch Fabio Cannavaro, Urugwajczyk Diego Forlan oraz Hiszpan Carles Puyol. Puchar Świata wniesie na scenę były napastnik reprezentacji Niemiec Miroslav Klose.

Przypomnijmy, że 32 uczestników mistrzostw zostało podzielonych na cztery koszyki. Polska, dzięki wysokiemu miejscu w rankingu FIFA, znalazła się w pierwszym. Najważniejszą regułą przy losowaniu jest zasada, zgodnie z którą w jednej grupie mogą się znaleźć najwyżej dwie drużyny z Europy i po jednej z każdego z pozostałych kontynentów.

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli