Panama oszalała ze szczęścia

Autor wpisu: 11 października 2017 14:12

Polska jedzie na mistrzostwa świata po 12 latach przerwy. I to jest na pewno powód do dumy i radości. Ale co mają powiedzieć ci, którzy po raz pierwszy w historii zagrają na najważniejszej piłkarskiej imprezie? Po wczorajszym awansie w Panamie zapanowała zrozumiała euforia. Prezydent Panamy ogłosił święto narodowe w całym kraju. Ludzie dostali wolne i mają świętować sukces.

Z Ameryki Północnej i Środkowej już wcześniej awans zapewniły sobie Meksyk i Kostaryka. O trzecie miejsce, dające bezpośredni bilet do Rosji, walczyła m.in. właśnie Panama. Gol, który zapewnił jej ten niesamowity sukces, padł w 88. minucie meczu z Kostaryką.

Szaleństwo opanowało także komentatorów. Wyobrażacie sobie takie emocje w wykonaniu duetu Borek – Hajto?

Panama zadebiutuje na mistrzostwach kosztem USA, które po niespodziewanej porażce z Trynidadem i Tobago 1:2, nie zagra nawet w barażach (w tych wystąpi Honduras, który zmierzy się z Australią). Stany Zjednoczone nie pojawią się na mundialu po raz pierwszy od 1990 roku.

PS. Inna sprawa, że gol na 1:1 dla Panamy nie powinien zostać uznany…

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli