Jak i gdzie kupić bilety na mistrzostwa świata w Rosji? Od dziś rusza sprzedaż

Autor wpisu: 5 grudnia 2017 10:12

Już dziś o 10.00 rusza sprzedaż biletów na mistrzostwa świata w Rosji (na razie dla kibiców finalistów mundialu). Czyli: do biegu, gotowi, start!

Zamówienia na bilety można składać do 31 stycznia 2018. I tu uwaga – sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem jedynego oficjalnego kanału sprzedaży biletów, czyli przez stronę FIFA.
Każdy może ubiegać się o wejściówki dla maksymalnie 4 osób (zarówno w przypadku zamawiania pojedynczych, jak i pozostałych rodzajów biletów).
Zasady są takie, że:
– jeśli liczba złożonych wniosków będzie wyższa od liczby biletów przyznanych polskim kibicom, wszystkie ważne wnioski otrzymane przed upływem terminu ich składania zostaną poddane losowaniu w celu określenia wybranych wnioskodawców;
– jeśli liczba złożonych wniosków nie przekroczy przyznanej liczby wejściówek, pozostałe niewykorzystane bilety będą dostępne do zakupu w okresie między 13 marca 2018 roku, a 3 kwietnia 2018 na zasadzie „kolejności zgłoszeń”, w którym transakcje są procesowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to brak losowania i potwierdzenie zakupu w momencie zakończenia transakcji.

O jakie bilety można się starać?
–  jednorazowe;
– „Team Specific Tickets Series” – pozwala na wzięcie udziału we wszystkich meczach grupowych danej drużyny;
– „Conditional Supporter Tickets” – warunkowe bilety pozwalające na wzięcie udziału w meczach fazy pucharowej turnieju (1/16 finału, ćwierćfinał, półfinał; mecz finałowy) w wypadku awansu danej drużyny;
– Wheelchair User („W”) – ograniczona liczba biletów dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku (tu z bezpłatnym biletem dla osoby towarzyszącej/osobistego asystenta towarzyszącego takiemu posiadaczowi biletu).
Płatności można dokonywać wyłącznie za pomocą kart płatniczych VISA honorowanych przez portal www.FIFA.com/tickets

I jeszcze jedna ważna formalność do wypełnienia – żeby móc uczestniczyć w meczach w Rosji, należy uzyskać tzw. FAN ID. To dokument wprowadzony na prośbę władz Federacji Rosyjskiej, służący identyfikacji kibiców i poprawie bezpieczeństwa podczas turnieju. Wyrobienie FAN ID niesie za sobą szereg udogodnień, jak ulgi podczas podróżowania po Rosji lub może służyć jako wiza wjazdowa na teren Federacji Rosyjskiej. Po FAN ID można aplikować po sfinalizowaniu opłat za bilety oraz po otrzymaniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem przyznania biletów.

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli