Jeśli Hiszpania – po takiej burzy – osiągnie sukces na mundialu, będzie to znaczyło, że ta drużyna to samograj

Autor wpisu: 13 czerwca 2018 13:57

Na dwa dni przed pierwszym meczem na mistrzostwach Hiszpania zmienia trenera. Julen Lopetegui został zwolniony po tym jak wczoraj okazało się, że za plecami federacji negocjował kontrakt z Realem Madryt i od nowego sezonu będzie trenerem „Królewskich”. Jeśli w całym tym zamieszaniu Hiszpanie osiągną dobry wynik na mundialu – a przecież byli/są wymieniani w gronie faworytów – będzie to tylko oznaczało, że obecna kadra to samograj… Zgodnie z oczekiwaniami, kadrę przejmie dotychczasowy dyrektor sportowy Fernando Hierro.

Hiszpanie jak burza przeszli eliminacje do mundialu – 28 punktów, 9 zwycięstw, 1 remis, bramki 36-3. Nic dziwnego, że eksperci zgodnie wymieniali drużynę La Roja jako kandydata do złotego medalu w Rosji. Po dzisiejszej decyzji prezesa Luisa Rubialesa zdania będą już podzielone. Czy tornado jakie przeszło dziś przez ten zespół rozbije go, osłabi morale i przyczyni się do dekoncentracji zawodników? A może wręcz przeciwnie – scali drużynę i ta wbrew wszystkiego udowodni, że i tak jest w gazie, że nawet taka „mała sprawa” jak rozstanie z trenerem nie zdoła zburzyć jej porządku.

Zaledwie trzy tygodnie temu Julen Lopetegui przedłużył kontrakt z hiszpańską federacją do 2020 roku. Wczoraj Real Madryt poinformował, że to właśnie Lopetegui zostanie następcą Zinedine’a Zidane’a tuż po mundialu. Dziś, na dwa dni przed pierwszym meczem Hiszpanii w Rosji – z Portugalią – selekcjoner został zwolniony. Poinformował o tym prezes Luis Rubiales, który objął stanowisko… niespełna miesiąc temu.
– Negocjacje Lopeteguiego z Realem przebiegały bez jakiejkolwiek wiedzy federacji. Dowiedzieliśmy się pięć minut przed oficjalną wiadomością wysłaną do prasy. Reprezentacja jest drużyną wszystkich Hiszpanów, trzeba zachowywać się w pewien sposób – tłumaczył decyzję Rubiales.
Trudno, by na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym spotkaniem na mundialu prezes chciał robić jakąś rewolucję w drużynie. Dlatego wybór następcy Lopetegui’ego był dość oczywisty. Kadrę przejął dotychczasowy dyrektor sportowy Fernando Hierro.

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018 | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli