Szok! Korupcyjna hydra znów podnosi głowę!

Autor wpisu: 13 maja 2018 21:23

To jest afera. W Futbolfejs.pl ujawniamy szczegóły. Kilka dni przed meczem III ligi Tur Bielsk Podlaski – Widzew Łódź, wyznaczony na to spotkanie sędzia Kamil Baranowski z Siedlec dostał propozycję korupcyjną. Jak się dowiedzieliśmy, zaproponowano mu kwotę sześciocyfrową! Arbiter zgłosił sprawę swoim przełożonym, ale ci… nie zamienili mu meczu, co powinni zrobić natychmiast. Zamiast tego, ktoś puścił parę z ust i sędzia dostał niebezpieczne pogróżki. W obawie o swoje zdrowie i życie, odmówił wyjazdu na ten mecz.

Ledwo zdążyliśmy napisać, że źle się dzieje w środowisku sędziowskim pod rządami pana Przesmyckiego, a już mamy kolejne potwierdzenie tej tezy. Sędzia zamiast dostać wsparcie, zamiast być zmieniony, został niepotrzebnie narażony.
Do propozycji korupcji doszło kilka dni przed meczem. Sędzia Kamil Baranowski z Siedlec był wyznaczony na wyjazd do Bielska Podlaskiego by poprowadzić mecz miejscowego Tura z Widzewem. Wtedy dostał konkretną propozycję, podobno kwota miała być sześciocyfrowa!
Gdzie nastąpiła nieszczelność systemu, pewnie będzie sprawdzać policja. Bo bezsporne jest, że fakt zgłoszenia sprawy przez arbitra, wrócił gdzieś w okolice samego źródła tej propozycji. Sędzia dostał bardzo niebezpieczne groźby. A to już jest gruba sprawa i są na to paragrafy. Arbiter zgłosił całą sprawę policji.
Sędzia – bojąc się o swoje życie i zdrowie – odmówił poprowadzenia meczu w Bielsku. Dopiero wówczas został zamieniony na innego arbitra.
Na tym etapie nie ma pewności komu zależało na ustawieniu meczu. Sytuacja w tabeli jest taka, że Widzew jest liderem grupy 1. w III lidze. Rywalizuje o awans z Lechią Tomaszów Mazowiecki i musi teraz wszystko wygrywać, bo potknął się 1 maja w meczu z Ursusem (1:2). Rywale mają tylko 2 punkty straty, a awansuje wyłącznie pierwsza drużyna w tabeli.
Natomiast Tur jest przedostatni w tabeli i praktycznie ma już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie. Do bezpiecznego w tabeli 15. miejsca ma aż 10 punktów straty. A zostało tylko 6 kolejek do końca.
Dzisiejszy mecz Tura z Widzewem – ze zmienionym sędzią – wygrali łodzianie 1:0.
Teraz czas na działania PZPN i przewodniczącego Kolegium Sędziów Zbigniewa Przesmyckiego. Bo źle się dzieje w jego królestwie. To PZPN i Zbigniew Boniek powinni być najbardziej zainteresowani by tę aferę wyjaśnić. Wierzymy, że także organy ścigania zrobią swoje. Nie można pozwolić by korupcyjna hydra znów podniosła głowę.
Zadzwoniliśmy do sędziego Baranowskiego, ale odmówił jakiegokolwiek komentarza w sprawie, do czasu kiedy PZPN pozwoli mu się na ten temat wypowiadać.

Ciąg dalszy sprawy – TUTAJ

Inne artykuły o: Inne | PZPN

 • Piotr Borkiewicz

  No to jak jeszcze Lewandowski przestanie strzelać to z tego balonu Bońkowej propagandy mało co zostanie. Finał PP w organizacyjnie plecy, korupcja wraca, szkolenie jak leżało tak leży. To co zostało?

 • Bribe

  Kwota 6-cio cyfrowa dla sędziego za ustawienie meczu Tura z Widzewem mogła być jedynie od działaczy ŁKS-u, dla których to co dzieje się przy Piłsudskiego 138 jest solą w oku.
  Najpierw kupiony awans od Finishparkietu, poźniej motywowanie przeciwników Widzewa, a teraz posuwają się do takich oto działań.
  Tak więc wszystkie drogi prowadzą na Al.Unii i trzeba tę sprawę dogłębnie zbadać, wraz z tym co dzieje się w łódzkim magistracie i miejskich spółkach.

  • Pierre Piwer

   Widzewska logika:
   ŁKS jest biedny, bankrut zaraz upadnie, zawodnicy nie dostają wypłat od roku…
   A kiedy wygodnie to: ŁKS kupił licencję, przekupił sędziów, motywował rywali Widzewa, próbował przekupić sędziego w meczu Widzewa.
   Myślcie głową a nie tyłkiem… ból dupy widać jest aktualny po oddaniu meczu Finishparkietowi, tylko po to by ŁKS nie awansował

   • Bribe

    Nawet znana jest kwota, za która ŁKS kupił 2 ligę więc to raczej ŁKS ma ból dupy.
    Co do przekupstwa sędziów to właśnie klub z Al. Unii był posądzany o to, że awans mieli zapewniony przez ustawione przez sędziów mecze.
    Cóź jak sie nie potrafi sportowo, to tak to wygląda, do tego strach w oczach przed wyborami i zmianą władzy, bo skończy się nielegalne finansowanie.

    • Pierre Piwer

     Aha, znana jest kwota, za którą ŁKS kupił II ligę. Ale komu jest znana?
     Ze wszystkimi dowodami zapraszam do a) prokuratury, b) Komisji Dyscyplinarnej PZPN, c) Ziobro
     To jak wy sobie świat tłumaczycie, ile w tym paranoi i wymysłów i domysłów, to rzecz znana ale czy kwota za którą ŁKS rzekomo kupił awans to rzeczn znana to bym polemizował.
     Z jakiegoś powodu Finisparkiet się rozpadł… a wszak powinno być odwrotnie przy tych milionach od biednego ŁKS. Widzewska Logika…

   • Maro Maro

    tak jest biedny że w tamtym sezonie składki robiliście żeby tylko przeciwników motywować. I od jedenastej kolejki nie wygraliście jak karnego nie mieliście albo czerwonej dla przeciwników . A takie akcje z aferami i paleniem choinki to tylko wasze pomysły i sposób na życie. A i przypomnę że ten mecz z ursusem żeby się utrzymał który oddaliście to już nie pamiętasz. I wieczny remont na estadio uno trybuno bez kibiców przeciwnej drużyny, kto i za ile dał wam licencję.

    • Pierre Piwer

     Kiedy i jakie składki były robione? Proszę o podanie spotkań i zebranych kwot.
     Od 11 kolejki ŁKS nie wygrał bez karnego lub czerwonej kartki dla rywali? Kolejne oczywiste kłamstwo bardzo łatwe do obalenia. Bo już w 13 kolejce ŁKS wygrał z Concordią Elbląg, bez karnego i bez kartki dla rywali.
     Najśmieszniejsze jest to, że kibice Widzewa zarzucali ŁKSowi, że karne i kartki ale nie byli w stanie wskazać żadnego spotkania (oprócz spotkania z Sokołem Ostróda) gdzie sędzia faktycznie zagwizdałby na korzyść ŁKS. Wszystkie decyzje o karnych czy czerwonych kartkach są na YT, zapraszam do obejrzenia i merytorycznego podważenia.
     Drwęca miała w sezonie więcej karnych niż ŁKS ale to was przecież nie interesuje.

     O oddawaniu spotkań to jak kibic Widzewa vel „gramy na luzie” czy też „róg róg róg gol gol gol” pisanie powinieneś sobie jednak darować. Fakt, że kibicowska delegacja czy trybuny nakłaniały waszych zawodników do oddania spotkania żeby zaszkodzić ŁKS. W kontekście ŁKS macie wyłącznie własne domysły i sposób tłumaczenia sobie świata. Trąca hipokryzją nie sądzisz?

  • abc

   ta argumentacja jest tak żałosna że aż nie wiadomo czy śmiać się czy płakać? A może to Timmermans kupił bo wie że radni ze stowarzyszenia kibiców rts są w pis?

 • Robert Mazurkiewicz

  6-cyfrowa łapówka za mecz III ligi? Matka wie że ćpiecie?

 • ursynów

  PZPN ma to w dupie. Bońkowi to lata, no a poza tym , był kiedyś gwiazdą Widzewa.Wszyscy się tu podniecamy,że ktoś kupuje, ktoś inny sprzedaje.Ale czym to się różni od tego co dzieje się w tym kraju, a liczenie na organy ścigania to tak jak liczenie na prawo i sprawiedliwość. Jak prawo działa to widać, jaka jest sprawiedliwość już mniej. Jak mówiła Leonia Pawlak w Samych Swoich- Sąd sądem , ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Tak jest i teraz Przecież w PZPN to Sami Swoi. Jak sędziowie sędziują każdy widzi. Oczywiście trzeba coś z tym zrobić, ale co?.Uciąć łeb hydrze! Ale redaktorze sorry- Nie widzę Heraklesa, ale może mam kiepski wzrok.

 • Saymon1908

  Pomysły czerwonych pajacyków z Reanimacji 2015 są albo szalone albo nie wiem ? brak słów, żeby to skomentować. Działacze ŁKS-u płacą rywalom Reanimacji hahahahahaha co za bzdura. Sami sobie zaprzeczacie, ciągle piszecie o biedzie w ŁKS-ie, o długach a tu nagle jest kasa na opłacanie przeciwników Reanimacji. Takiego dowcipu jak żyję nie słyszałem, to mogły wykombinować tylko oszołomy z czerwonej sekty.
  Co do samej afery to nic z tego nie będzie bo rudy dobrodziej już o to zadba, żeby ochronić swoje dziecko specjalnej troski. Mam jednak nadzieję, że policja i prokurator, którzy są poza zasięgiem PZPN nie odpuszczą i wyjaśnią sprawę do końca i gdy będą twarde dowody na korupcję Reanimacji 2015, wówczas spotka ich zasłużona kara, tak jej poprzednie wersje, skazane dwukrotnie prawomocnym wyrokiem za korupcje.

  • łodzianin

   oj odnalazł się Saymon1908 co juz nie komentujesz na ex ilustr.. tu szukasz publiki dla swoich wypocin?

  • Michał

   A Tobie jak smakuje kupiony awans od Drwęcy…?

   • Pierre Piwer

    A Ciebie boli tyłek od nadstawienia się Drwęcy i faktu, że to było na nic?

  • info widzewiak

   nawet tutaj jestes śmieciu parchaty ?

  • Rafał Balsam

   No masz częściowo rację, ale trzeba być równie kretynem skończonym żeby wpaść na pomysł ze Widzew płaci sędziemu ileś set tysięcy za ustawienie meczu z przedostatnia drużyna tabeli. Reanimacja? Haha druga frekwencja w kraju, stadion, sponsorzy…. Mecze w tv publicznej … Reanimacja …

 • Maro Maro

  Straszna affffeeeerrrraaa nie mogę spać. A i promocja prawie za darmo. Wsadzić cwaniaczków za próbę i groźby i tyle.

 • łodzianin

  1 rzecz i najważniejsza skoro sędzia dostał to niech powie na jaki wynik był namawiany bo pisanie ogólnikowo to nic niepisanie, równie dobrze mogę domyślać się że Lechia chce motywować rywali Widzewa lub Polonia itd, widać aferę nićmi szytą, ktoś się podszył pod kogoś byle zrobić po złości, ino patrzeć jak teraz ktoś zadz do Lecha że Legła chce kupić mecz by odpuści li i afera gotowa, lepiej zajmijcie się sprawdzonymi artykułami niż plotkami a za wydawanie wyroków niepotwierdzonych później słono można płacić za nieważenie danego klubu

 • dziadek

  Przykre,że zamiast dyskusji na temat sędziowania zwaśnieni łódzcy kibice okładają się na odlew. Ludzie opamiętajcie się.Można się nie darzyć sympatią, ale dajcie sobie na wstrzymanie.Życzę obu drużynom sukcesów,tzn. awansów, więcej luzu,za miesiąc mistrzostwa świata.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli