I  Międzynarodowy Konwent Treningu Indywidualnego

Autor wpisu: 6 grudnia 2018 08:21

We współczesnym futbolu coraz częściej zwraca się uwagę na aspekt indywidualnego przygotowania do meczu. I właśnie w temu zagadnieniu będzie  poświęcone impreza, która 23 lutego odbędzie się w Warszawie, czyli I  Międzynarodowy Konwent Treningu Indywidualnego. Wydarzenie jakiego jeszcze w Polsce nie było.

Międzynarodowy Konwent Treningu Indywidualnego będzie się odbywać się cyklicznie. Co roku będą zapraszani eksperci z różnych dziedzin specjalizujący się w treningu indywidualnym.
Obecne standardy funkcjonujące w światowym futbolu stawiają coraz większe wymagania odnośnie do indywidualnego przygotowania zawodnika. Trenerzy coraz większą wagę przykładają do tego aspektu planując pracę indywidualną z zawodnikami, na bazie mikro, mezo i makrocykli. Pomimo różnych filozofii szkolenia, wszyscy zgodnie podchodzą do tematu perfekcyjnego przygotowania zawodnika w czterech fundamentalnych obszarach: technika, taktyka, motoryka, psychika.
Zawodników na najwyższym poziomie, poza talentem i wrodzonym geniuszem, charakteryzuje bardzo wysoki poziom fundamentów gry. Zawodnicy ci, wyposażeni są w niezwykłe umiejętności techniczne, które potrafią wykorzystać pod presją przeciwnika, są bardzo dobrze przygotowani pod kątem motorycznym, są silni psychicznie (bardzo pewni siebie, cechuje ich wysoka koncentracja i opanowanie), i – to co również jest bardzo ważne – posiadają wysoką inteligencję piłkarską, szybko adaptują się do zmieniających się warunków gry, niezależnie od przyjętego modelu gry, są kreatywni i szybko podejmują właściwe decyzje. Rozwój zawodników na najwyższym poziomie wymaga pracy indywidualnej, która pozwala zoptymalizować oraz zdynamizować proces szkolenia.

Już wiadomo, że prelegentami podczas I  Międzynarodowego Konwentu Treningu Indywidualnego będą m.in:

  • Dave Johnson – head of coaching U9-U14 West Ham United. Specjalista od treningu indywidualnego.
    TEMATYKA:  „Program treningu indywidualnego West Ham United” – teoria i zajęcia praktyczne.

WEST HAM UNITED ACADEMY – FILOZOFIA
„Filozofia gry w Akademii WEST HAM pozwala zawodnikom na ciągłe eksponowanie atrybutów technicznych, taktycznych, społecznych i mentalnych, które są wymagane do stania się LIDEREM FUTBOLU. Wdrożenie ewoluujących indywidualnych planów działania i programów zapewni młodym graczom odpowiednie narzędzia i cechy, które pozwolą im rozwijać się, osiągać i odnosić sukcesy w środowisku zespołowym na najwyższym poziomie w ramach ich indywidualnej ścieżki rozwoju”.

  • Paweł Habrat – psycholog sportu pracujący z I zespołem Lechii Gdańsk, wcześniej Zagłębia Lubin czy Jagiellonii Białystok.
    TEMATYKA: „Mentalne aspekty w planowaniu treningu indywidualnego”.
  • Mariusz Paszkowski – współzałożyciel Football Lab, trener prowadzący zajęcia indywidualne z zawodnikami Ekstraklasy i 1. ligi.
    TEMATYKA: „Program pracy indywidualnej wg modelu Football Lab System” – teoria i zajęcia praktyczne.

FOOTBALL LAB SYSTEM – FILOZOFIA
„My jako trenerzy drużyn młodzieżowych musimy wyposażyć zawodników w umiejętności i narzędzia, i na tym przede wszystkim powinniśmy się skupić. To jak będą grać w przyszłości w znacznym stopniu zależy od tego czego ich teraz nauczymy i w jakie fundamenty ich wyposażymy. Nie chodzi o kreowanie zawodnika wg określonego modelu gry, a o umiejętności i rozumienie futbolu, które pozwolą mu zaadoptować się do każdego systemu. Wystarczy spojrzeć na najlepszych zawodników na świecie, którzy potrafią grać na najwyższym poziomie, pomimo stosowania różnych systemów taktycznych.”

Co można zyskać poprzez udział w konwencie?
•Poznasz filozofię pracy indywidualnej jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Premier League
•Zapoznasz się z filozofią treningu indywidualnego
•Dowiesz się w jaki sposób planować pracę indywidualną z zawodnikami
•Poznasz sprawdzoną strukturę treningu indywidualnego wg modelu Football Lab System
•Dowiesz się jak rozwijać poszczególne sfery zawodnika.

Zawodnik Lecha Poznań i reprezentacji Polski – Maciej Makuszewski (na zdjęciu) jest ambasadorem tego projektu.  Sam od kilku lat korzysta z treningu indywidualnego.

Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://footballlab.pl/szkolenie/11/i-miedzynarodowy-konwent-treningu-indywidualnego

*materiał powstał we współpracy z Football Lab

Inne artykuły o: Inne

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli