Zebrali dla potrzebujących już 700 tysięcy, ale grają dalej!

Autor wpisu: 7 grudnia 2018 18:01

Już w najbliższy czwartek – 13 grudnia, o godzinie 19:00, uroczystym otwarciem w Suwalskim Ośrodku Kultury, rozpocznie się XIX edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach! Tego dnia będzie królować muzyka – zagra grupa Kombi.

Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk,wykonają swoje największe hity, począwszy od tych z lat 80. Przy takich kawałkach, jak „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku” czy „Black and white” publiczność zawsze bawi się doskonale.  Hity stare, ale jare.
Za to dzień później będzie dużo młodości i sportu.
W piątek odbędzie się prolog wydarzenia, czyli turniej 8- latków w którym zagrają: Wisła Kraków, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, AP Wigry Suwałki, Żalgirietis Wilno, Wisła Płock i Varsovia Warszawa. Rok temu wygrali gospodarze, czyli AP Wigry, ale rywalizacja była naprawdę zacięta. Jak będzie w tym roku? Na pewno spodziewać się można wysokiego poziomu, pomimo bardzo młodego wieku piłkarzy.
– Talenty rodzą się wszędzie – mówił rok temu, w trakcie turnieju, Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski. –  Dzisiejsi ośmiolatkowie grają  w piłkę lepiej niż jeszcze kilka lat temu czynili to ich starsi koledzy.

Główna część turnieju będzie miała miejsce w hali OSiR, w sobotę, 15 grudnia. W tegorocznej edycji wystąpią zespoły oldbojów. Na zielonym boisku zaprezentują się Wigry Suwałki, Jagiellonia Białystok, reprezentacja Litwy, reprezentacja Łotwy, Legia Warszawa i Reprezentacja Polski Mundial 2002 (na zdjęciu).  Na boisku zobaczymy więc wielu byłych reprezentantów swoich państw, czy też byłych uczestników rozgrywek o europejskie puchary. Po piłkarskich zmaganiach, tradycyjnie już, odbędzie się uroczyste zakończenie, podczas którego przeprowadzone zostaną liczne licytacje.
W tym roku całość zebranej kwoty przekazana zostanie Stowarzyszeniu „Aktywni Tak Samo”, które działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i z zaburzeniami neurologicznymi oraz ich rodzin. Do tej pory, przez wszystkie edycje turnieju, organizatorzy zebrali już ponad 700 tysięcy złotych, które trafiły w ręce tych najbardziej potrzebujących!

Inne artykuły o: I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli