Jak PZPN zamierza upchnąć w terminarzu skrócony sezon 2018/2019? No chyba, że ktoś ma chody na górze…

Autor wpisu: 1 maja 2018 10:01

PZPN przedstawił właśnie ramowy terminarz rozgrywek I i II ligi na sezon 2018/2019. Ostatnia kolejka w I lidze przewidziana jest na… połowę maja. Wszystko przez organizację w Polsce mistrzostw świata do lat 20. Biorąc pod uwagę to jak szatkowane były rozgrywki w tym sezonie – życzymy powodzenia!

Najważniejsze postanowienia, jakie zapadły podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej:
– 1. kolejka I ligi i II ligi w sezonie 2018/2019 zostanie rozegrana w terminie 21/22 lipca 2018,
– 34. (ostatnia) kolejka I ligi i II ligi zostanie rozegrana w terminie 18/19 maja 2019,
– drużyny, które zajmą 16., 17. i 18. miejsce w tabeli I ligi, spadną do II ligi,
– drużyny, które zajmą miejsca 1., 2. i 3. w tabeli II ligi, awansują do I ligi,
– nie będą rozgrywane mecze barażowe pomiędzy 15. zespołem I ligi i 4. II ligi (to największa zmiana w regulaminie).

Skąd taki szybki termin zakończenia sezonu? PZPN tłumaczy:
Powyższe postanowienia wynikają z organizowanych w terminie maj/czerwiec 2019 roku finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20 World Cup w Polsce. Uwzględniając rangę wydarzenia, jak również konieczność wcześniejszego udostępnienia stadionów, na których będą rozgrywane mecze turnieju, koniecznym było zaplanowanie wcześniejszego zakończenia rozgrywek najwyższych klas.

W rundzie jesiennej ma zostać rozegranych aż 21 kolejek do 2 grudnia. Na wiosnę liga ma zacząć grać 2 marca i do połowy maja rozegrać 13 kolejek. Spora dysproporcja… Ale mając na uwadze to, czego byliśmy świadkami w tym sezonie, nie wróżymy tym planom wielkiego powodzenia. Śmiało można założyć, że jesienią z powodu złego stanu boiska, ulew czy opadów śniegu, mecze będą odwoływane/przekładane i zacznie się nerwowe poszukiwanie terminów zastępczych. A tych – jak widać – na wiosnę po prostu nie będzie. Przypomnijmy tylko, że w tym sezonie realną tabelę I ligi, po rozegraniu wszystkich zaległości, mamy dopiero od… kilku dni (TUTAJ). Jak zatem PZPN zamierza upchnąć w terminarzu skrócony sezon 2018/2019? Może ktoś ma chody na górze i już uzgodnił, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje szyków naszym piłkarzom… Oby, bo w przeciwnym razie będzie bardzo nerwowo.

Inne artykuły o: I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli