Kocian na zwolnieniu! Kto poprowadzi Podbeskidzie?

Autor wpisu: 26 lipca 2017 14:48

Niespodziewana sytuacja w Bielsku-Białej trzy dni przed startem pierwszej ligi. Jan Kocian od wtorku przebywa na zwolnieniu lekarskim. A to znaczy, że nie wiadomo, kto poprowadzi drużynę w pierwszej kolejce z Chrobrym w Głogowie!

To wiadomość jak grom z nieba. Ale pewna, bo od samego trenera. Z Janem Kocianem usiłowaliśmy się skontaktować właśnie, by pogadać o nowym sezonie i roli, w jakiej widzi swoją drużynę.
We wtorek nie odbierał telefonu, w środę też nie. Ale w odpowiedzi na monity przysłał sms, w którym poinformował, że z powodu złego stanu zdrowia musiał we wtorek iść na zwolnienie lekarskie. Prosił też, by uszanować jego prywatność i nie dopytywać o szczegóły.

To jednak znaczy, że Podbeskidzie trzy dni przed meczem w Głogowie zostało niejako „osierocone”. Prawdopodobnie, bo zdaje się, że dla klubu to też bardzo zaskakująca informacja.
W każdym razie w Podbeskidziu poinformowano nas, że zwolnienie lekarskie Kociana nie jest „zasłoną dymną”, tylko rzeczywistym problemem. W klubie mają nadzieję, że sytuacja jak najszybciej znajdzie pozytywne rozwiązanie, bo „trenerskie tąpnięcie” w żaden sposób nie było rozważane.
Kocian Podbeskidzie prowadził jeszcze w sobotę podczas meczu Pucharu Polski z Radomiakiem. Bielszczanie awansowali, ale po bardzo trudnym i nerwowym spotkaniu zakończonym rzutami karnymi.

W roli asystentów Kocianowi w Podbeskidziu towarzyszą Karol Michalski i Dariusz Fornalak. Fornalak, w przeszłości świetny piłkarz przede wszystkim Ruchu Chorzów, towarzyszył Kocianowi wcześniej także w czasie pracy Słowaka i w Chorzowie, i w Pogoni Szczecin.
Zresztą ma też bardzo bogate w samodzielnej pracy trenerskiej. W 2007 roku wprowadził do ekstraklasy Polonię Bytom, pracował także jako pierwszy trener w Ruchu, GKS Katowice, Zagłębiu Lubin, Piaście Gliwice.
Zna doskonale zespół, który od zimy był regularnie wzmacniany i przed nadchodzącym sezonem pierwszej ligi jest uważany za jednego z faworytów w walce o awans. Wydaje się, że pod nieobecność Kociana to właśnie Fornalak w naturalny sposób powinien przejąć jego obowiązki.

W każdym razie – trenerowi Kocianowi wypada życzyć tylko powrotu do zdrowia i na ławkę Podbeskidzia.

Inne artykuły o: I Liga | Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli