Halo, Stal, jest tam kto? Lista odchodzących coraz dłuższa

Autor wpisu: 17 czerwca 2018 17:28

To już wiemy na pewno – Stali Mielec w nowym sezonie nie poznamy. Misja Zbigniewa Smółki skończyła się po 20 miesiącach, skończył się w Mielcu nie tylko czas tego trenera, ale też kilku (?), kilkunastu (?) piłkarzy, którzy dla jego drużyny i jego projektu byli ważni. Stal Artura Skowronka to będzie zupełnie inna Stal. Póki co zaniepokojeni kibice pytają: „Na treningu 6-7 zawodników, bo reszta odchodzi?”

W Mielcu właśnie ogłoszono listę piłkarzy, którzy ze Stali odchodzą, albo dostali wolną rękę w szukaniu nowych klubów.
Jakub Arak po wypożyczeniu wraca do Lechii Gdańsk, nie zostaną przedłużone kontrakty Dominika Sadzawickiego, Josipa Soljicia, Dejana Djermanovicia. Plus szukać klubów, do których zostaną wypożyczeni, mogą Przemysła Lech i Piotr Marciniec.
A przecież zaczęło się od spodziewanego odejścia Radosława Majeckiego – który z oczywistych powodów wrócił do Legii Warszawa, no i od chyba równie spodziewanego odejścia Michała Janoty, który za trenerem Smółką podążył do Arki Gdynia.
Dobrze zorientowani twierdza, że to zresztą nie koniec łowów Smółki w Mielcu, bo podobno w Gdyni z otwartymi rękoma witany byłby Krzysztof Kiercz, no i Maksymilian Banaszewski – chłopak, który zrobił chyba największy postęp od kiedy wyrwany został ze spadającego rok temu do drugiej ligi Znicza.

Kiercza i Banaszewskiego zostawmy na razie w spokoju, ale i tak sporo tego. W zasadzie każdy z wymienionych piłkarzy w jakimś czasie należał do sztandarowych członków „grupy Smółki”, każdy z tą grupą  silnie się kojarzył.
Nie każdy z nich ma za sobą w pełni udany sezon. Najlepszym przykładem Marciniec – swego czasu bardzo komplementowany młodzieżowiec, ale wiosną jakiś taki przygasły. Podobnie na przykład Djermanović, wygryziony wiosną ze składu przez Araka. Tyle, że Araka w Mielcu też już nie ma.

Tak czy siak trener Skowronek przeżyje w najbliższym czasie deja vu. Rok temu musiał konstruować Wigry Suwałki niemal od nowa, w Mielcu może aż tak radykalnie nie będzie, ale i tak po prawdzie musi stworzyć Stal kompletnie na nowo i od nowa.
Może to i dobrze. Tak jak Stal poprzednich 20 miesięcy była w jakimś stopniu autorskim projektem Smółki (stawała się nim z czasem coraz wyraźniej), tak za tę nowa odpowiedzialność weźmie już w pełni Skowronek.
„Na treningu 6-7 zawodników, bo reszta odchodzi?” – spytał ktoś zaniepokojony na forum. Cóż – pole wyczyszczone, pole do popisu dla nowego trenera.

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

  • B323L

    Ale o ściągnięciu nowych piłkarzy do klubu to ani słowa? Skończył się Smółka w Stali, skończyło się Twoje redaktorskie wchodzenie w tyłek temu klubowi.

    • slamproof

      Popieram!

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli