Gorące serca znów zagrają w stolicy zimna

Autor wpisu: 4 stycznia 2020 17:38

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach zwykle był rozgrywany w grudniu. Ale jego jubileuszowa, 20. edycja, odbędzie się po raz pierwszy w styczniu (niedziela, 5.01 od 8.00) i po raz pierwszy imprezę gościć będzie nowo oddany obiekt Suwałki Arena.

Turniej znany już jest z tego, że przynosi ze sobą dużo emocji piłkarskich i muzycznych. W przeszłości występowały tu między innymi takie gwiazdy jak Lady Pank, Lombard, czy Papa Dance.
W tym roku –  w hali w czasie turnieju – zaśpiewają Cleo, a także Kacper Blonsky. Taneczną atrakcją będzie występ Kashiry, która jako pierwsza Polka prowadziła korowód samby na festiwalu karnawałowym w Rio. Część główna turnieju rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do około 17.30.
Po raz pierwszy w historii imprezy zagra drużyna żeńska. Piłkarki występującego w Ekstralidze kobiet Górnika Łęczna będą na pewno wymagającym rywalem dla męskich ekip i ten, kto pozwoli sobie na jakiekolwiek lekceważenie rywalek, mocno się oszuka. Mistrzynie Polski będą rywalizować z Drużyną Przyjaciół Turnieju, Reprezentacją Artystów Polskich i Reprezentacją Polski 2002 Jerzego Engela.
Niesamowicie atrakcyjnie zapowiada się ekipa Przyjaciół Turnieju. Gospodarze zapowiadają, że do Suwałk przyjadą trenerzy i piłkarze, którzy w poprzednich latach byli związani z miejscowymi Wigrami, a obecnie grają lub pracują w Ekstraklasie m.in. Maciej Makuszewski, skrzydłowy Lecha Poznań, Damian Gąska i Mateusz Radecki ze Śląska Wrocław, Kamil Zapolnik z Górnika Zabrze oraz trenerzy Piotr Stokowiec z Lechii Gdańsk i Artur Skowronek z Wisły Kraków. Obowiązki klubowe nie pozwoliły na przyjazd do Suwałk innej byłej gwieździe Wigier Damianowi Kądziorowi. Piłkarz Dinama Zagrzeb i reprezentacji Polski nagrał pozdrowienia dla uczestników imprezy (można je zobaczyć na facebooku turnieju) i przekazał swoją koszulkę na aukcję charytatywną.
W drużynie Przyjaciół Turnieju zagra także były znakomity sztangista, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w podnoszeniu ciężarów, a obecnie gwiazda KSW – Szymon Kołecki. Znamy Szymona, mieliśmy okazję występować z nim na boisku, więc wiemy, że miejsca w tej drużynie nie dostał za darmo. Szymon świetnie gra w piłkę i ma niesłuchane przyśpieszenie, dzięki czemu łatwo gubi młodszych i lżejszych rywali.
Ekipę artystów wzmocni tym razem Dariusz Dziekanowski, a w ekipie RAP zapowiedziani są m.in. satyryk Tomasz Jachimek i znany z „TurboKozaka” w Canal+  bramkarz Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski.
Od gwiazd zaroi się w Reprezentacji Polski 2002. W ekipie, która swoją historią nawiązuje do kadry Jerzego Engela na mundial w Japonii i Korei tym razem zobaczymy m.in. Radosława Majdana, Macieja Żurawskiego, Tomasza Kłosa, Marcina Mięciela i Jakuba Wawrzyniaka.
Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Łączy nas troska o ludzi”. Ma ono dosłowny wymiar, bo Turniej im. Tomka Godlewskiego od dwóch dekad kończy się zbiórką funduszy i aukcją pamiątek, z których dochód jest przeznaczony na dobroczynny charakter i nie inaczej będzie w tegorocznej edycji. Do tej pory organizatorzy uzyskali ponad 900 tysięcy złotych. W poprzedniej edycji było to aż 128 tysięcy, więc jest szansa, że już w niedzielę wieczorem, na aukcji pamiątek zostanie pokonana bariera miliona złotych, jaką przez lata wypracował ten suwalski turniej.
W ostatnich latach środki finansowe trafiały do miejscowego Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo, na wyposażenie domu dziennego pobytu i organizację letnich turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.
W tym roku wśród pamiątek sportowych, które warto pozyskać będą m.in. koszulka Legii Jarosława Niezgody, aktualnego lidera strzelców Ekstraklasy, koszulka z podpisami 20 reprezentantów Polski, koszulka mistrza świata Kyliana Mbappe z PSG, Krzysztofa Piątka z AC Milan, trykot Roberta Lewandowskiego z kadry, a także Łukasza Piszczka. Wśród innych atrakcji do wylicytowania jest m.in. sparing z zawodnikiem MMA Mamedem Chalidowem, pióro polskiego premiera i wiele innych atrakcji. Warto sięgnąć do portfeli.
Turniej rozpocznie się w niedzielę 5 stycznia prologiem, czyli rywalizacją najmłodszych adeptów futbolu. Już o godzinie 8.00 w Suwałki Arenie na boisko wybiegną zawodnicy urodzeni w roku 2011 i młodsi, podzieleni na dwie grupy. W grupie A zagrają: AP Suwałki, AP Talent Białystok, FK Suduva Marijampole, a z grupie B powalczą: AP Jagiellonia Białystok, Be a star „Wilczki” oraz FA Żalgirietis Wilno.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Poniżej możecie przeczytać nasze relacje z poprzednich edycji.

2015

Gwiazdy futbolu pomogły Świętemu Mikołajowi

2016

Wielka Orkiestra Suwalsko-Greckiej Pomocy

2017

Najcenniejsza koszulka wylicytowana za 10 tys. zł! Gwiazdy wsparły Świętego Mikołaja

2018

W Suwałkach idą na milion złotych dla potrzebujących. Czapki z głów!

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli