Szwedzi z awansem. Kuriozalny błąd wyrzucił Czerczesowa

Autor wpisu: 22 czerwca 2021 09:35

Euforia w Danii. Po szalonym meczu Duńczycy pokonali Rosję 4:1 i zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Co więcej, w efekcie tego wyniku już przed meczem Polska – Szwecja wiadomo, że Szwedzi mają zapewnione wyjście z grupy. Nasi rywale mają w tej chwili zdobyte cztery punkty, ale przy układzie grup EURO wiadomo, że taka liczba punktów daje awans w najgorszym razie z trzeciego miejsca.

Odpukajmy, ale zdaje się, że suma wszystkich nieszczęść skupiła się na biało-czerwonych w pierwszym meczu mistrzostw, ze Słowacją. Od tamtej pory wszystko układa się coraz lepiej. Remis z Hiszpanią po meczu, w którym – przyznajmy to – oprócz dobrej gry mieliśmy też furę szczęścia. Teraz zaś, z naszego punktu widzenia, korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych, już zakończonych  grupach.
Kluczowe było zwycięstwo Danii z Rosją w poniedziałkowy wieczór 4:1. W meczu niesamowicie energetycznym, z udziałem 60 tysięcy widzów duńskich fanów na trybunach w Kopenhadze i… z kuriozalnym błędem rosyjskiego pomocnika Żobnina. Rosjanin przy wyniku 1:0 dla Danii w absurdalny sposób, nie atakowany, grając na 30. metrze od pola karnego wycofał piłkę jak na tacy wykładając ją Duńczykowi Poulsenowi, który bez kłopotu podwyższył wynik na 2:0.
Zobaczcie sami, bo warto (od 2:20 w skrócie meczu):

Ekipa Rosji przegrała ostatecznie 1:4. Stanisław Czerczesow wściekał się przy linii bocznej, krzyczał, przewracał oczami, ale na nic to się nie zdało. Jego zespół zajął ostatnie miejsce w grupie i żegna się z mistrzostwami. Kto wie, czy Czerczesow nie pożegna się zaś z posadą selekcjonera, bo dyskusja o tym rozgorzała w rosyjskich mediach tuż po meczu.

Dla nas jednak najważniejsze, że… dalej grać będzie Szwecja! Tak, tak – to już pewne. Wiemy bowiem, że przynajmniej w dwóch grupach drużyny z trzecich miejsc kończą z 3 punktami:
* Finlandia w grupie z Belgią, Dania i Rosją;
* Ukraina w grupie z Holandią, Austrią i Północną Macedonią.
A to oznacza, że wszystkie drużyny w pozostałych grupach, które zajmą trzecie miejsca z 4 punktami, awansują. Szwedzi „swoje” cztery punkty już mają, czyli nawet porażka z Polską nie wyeliminuje ich z turnieju.

Oczywiście to nie znaczy, że oddadzą mecz bez walki. Jednak my w środowy wieczór walczyć będziemy o życie, oni tylko o komfort.
Warto też wspomnieć, że:
* pierwszy zespół z „polskiej” grupy zagra w 1/8 finału z 3. drużyną grup A (Szwajcaria)/B (Finlandia – najmniej prawdopodobne)/C (Ukraina) lub D (zobaczymy we wtorek wieczorem, na razie Chorwacja)
* drugi zespół zagra z drugim w grupie D (Anglia lub Czechy)
* trzeci (o ile awansuje) z Holandią lub Belgią.

Inne artykuły o: EURO 2020

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli