Wisła Kraków będzie miała nowego właściciela!

Autor wpisu: 22 lipca 2017 09:47

Okazuje się, że wczorajsza wygrana Wisły z Bruk-Betem 1:0 nie była informacją dnia w Krakowie. Prawdziwa bomba wybuchła już po spotkaniu – „Biała Gwiazda” będzie miała nowego właściciela.

Jeszcze w piątek późnym wieczorem newsa o nowym właścicielu podał na Twitterze Mateusz Miga z „Przeglądu Sportowego”. Wówczas nie podał szczegółów. W sieci zawrzało: „jak już powiedziałeś A to powiedz B”, „może jakieś dokładniejsze info, bo stan przedzawałowy mam”, „tylko nie nowy Meresiński!”.
W sobotę rano nie było już wątpliwości – nowym właścicielem Wisły zostanie firma Stechert Gruppe. Przedstawiciel niemieckiej firmy pojawił się w siedzibie klubu z ofertą kupna klubu przed piątkowym meczem z Bruk-Betem. Towarzystwo Sportowe musi tę ofertę zaakceptować. Dlaczego? Oferta Niemców wyniosła 40 000 000 zł i… słownie „jeden grosz”, czyli minimalną kwotę wykupu, która była wpisana w umowę kupna-sprzedaży Bogusława Cupiała z Towarzystwem Sportowym Wisła.

Przypomnijmy, że rok temu Cupiał odszedł z Wisły, a Tele-Fonika sprzedała klub niejakiemu Jakubowi Meresińskiemu, o którym z każdym tygodniem robiło się coraz głośniej w związku z kolejnymi aferami z jego udziałem. Oskarżony o branie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia VAT, fałszowanie dokumentów – trochę się tego zebrało… Koniec końców po miesiącu już go w klubie nie było.
Klub wówczas wykupiło Towarzystwo Sportowe Wisła. Jednak w umowie, którą wciąż negocjował oczywiście Cupiał, znalazł się zapis zastrzegający możliwość, czy nawet konieczność dalszego odsprzedania Wisły przez Towarzystwo Sportowe – pod jednym warunkiem.
Jeśli do 23 lipca br pojawi się oferta wyższa niż 40 milionów zł. Ponoć w zamiarze Cupiała był to swoisty wentyl bezpieczeństwa – na wypadek, gdyby w Wiśle znów zaczęły się dziać jakieś dziwne rzeczy, by nikt nie mógł stanąć na przeszkodzie w odkupieniu klubu na przykład przez niego samego.
Ale na zapisie skorzysta teraz oferent zupełnie niespodziewany. Bo Towarzystwo Sportowe musi, wedle umowy, ofertę niemieckiej firmy przyjąć. W klubie zostanie teraz przeprowadzony audyt.
Firma Stechert Gruppe póki co nie jest szeroko znana publicznie. Produkuje elementy wyposażenia obiektów sportowych (krzesełka), szpitali, sal koncertowych i innych obiektów użyteczności publicznej.

Jaki wpływ na samą drużynę będzie miała zmiana właściciela? Na razie to duża niewiadoma. Dla wszystkich.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Wisła Kraków

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli