Prezes Mioduski: Mamy akademię w Legii, która to robi? No tak czy nie?

Autor wpisu: 23 marca 2017 16:27

Prezes Dariusz Mioduski na swojej pierwszej konferencji w nowej roli został „dociśnięty” przez Futbolfejs.pl pytaniem o jego pogląd na dalsze funkcjonowanie akademii Legii. – To temat bliski mojemu sercu – zapalił się prezes.

Po czym wyjaśniał: – Taki klub jak Legia musi mieć jako jeden ze swoich fundamentów dobry system szkolenia. Taki, który pozwoliłby wprowadzać 2, 3, 4 chłopaków do pierwszego zespołu na takim poziomie, by go nie osłabiali, a może nawet z czasem wzmacniali. Musimy stworzyć taki model, by akademia stała się częścią naszego DNA.

Prezes wspomniał przykład Ajaksu, który dziś bywa krytykowany za obniżenie lotów sportowych. – Chciałbym być w takiej sytuacji jak Ajax, który w okienku transferowym sprzedaje piłkarzy za kilkadziesiąt milionów euro i nadal potrafi awansować do ćwierćfinału Ligi Europy – mówił prezes i retorycznie pytał salę: – Byłoby ok?
I kontynuował: – A czy mamy akademię w Legii, która to robi? Mamy czy nie? No? – prezes bawił sie spektakularną ciszą.
– No, nie – odpowiedział sam sobie. – No to jeśli nie mamy, trzeba coś zmienić. Jakbyśmy mieli, to bym nic nie zmieniał. Po co?

Posłuchajcie całej odpowiedzi prezesa Mioduskiego na pytanie Futbolfejs.pl o akademię:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli