Michał Pazdan, czyli z bohatera do zera i… z powrotem!

Autor wpisu: 18 listopada 2017 23:57

Po Euro 2016 we Francji cała Polska chciała nosić bohatera reprezentacji Polski na rękach. Był witany w ratuszu, były kwiaty, przemówienia, wywiady, ordery, wizyty w zakładach pracy. Ale kiedy rok później Legia odpadła z rozgrywek o europejskie puchary, a on sam w odstępie trzech dni otrzymał dwie czerwone kartki (pierwsza w Tyraspolu, druga w Ekstraklasie przeciwko Zagłębiu Lubin) znalazł  się na drugim biegunie sławy. Jak się wtedy czuł? – Byłem wku…. Yyy, to znaczy nie byłem zadowolony – wybucha. Gościem naszego nowego cyklu: „STUDIO FORTUNA” jest Michał Pazdan, obrońca Legii Warszawa.

Zdziwiły nas pogłoski, że stoper drużyny Romeo Jozaka chodzi na intensywny kurs języka tureckiego. Byliśmy także ciekawi, czy to prawda, że był widziany w kantorze, gdzie sprawdzał kurs liry tureckiej? A może jednak kwoty związane z zimowym transferem będą liczone w „dolcach”?

Na hasło: mecz z Górnikiem Zabrze (niedziela godzina 18.00, Łazienkowska 3) serce zaczyna mu bić szybciej, jak sam przyznaje. – Grałem tam pięć sezonów, tam zadebiutowałem, tam zacząłem dużą przygodę z piłką – opowiada Michał Pazdan. Właśnie w Zabrzu spotkał przyszłego selekcjonera Adama Nawałkę, który początkowo widział Michała na pozycji defensywnego pomocnika. Tamten eksperyment nie był udany, a po jednej z ostrzejszych interwencji media „ochrzciły” reprezentanta mało chwalebnym pseudonimem „Kung Fu Pazdan”.

Dzisiaj Michał dojrzał, jest filarem w kadrze Biało-Czerwonych, nikt bez niego nie wyobraża sobie defensywy naszej reprezentacji.
A skoro zbliża się hitowy mecz ekstraklasy Legii z Górnikiem, w naszej rozmowie nie mogło zabraknąć wątków związanych z Zabrzem, czyli kwestii kogutów (kto je w ogóle skubał?) i prażonego słonecznika.
Na pytanie, czy zespół z Łazienkowskiej już wrócił już na dobre do równowagi, Pazdam kontruje mocno: – My jesteśmy Legia!
Od kilkunastu dni Michał zmaga się z kontuzją stawu skokowego. Zapytaliśmy, czy w związku z tym zagra, czy ma jednak zamiar się ze sobą… pieścić?
Zobaczcie co odpowiedział.

Zapraszamy na „STUDIO FORTUNA”. Naszym gościem Michał Pazdan:

 

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Górnik Zabrze | Hit | Legia Warszawa | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli