MAJECKI: W Stali musiałem być najlepszy, by Legia znów zwróciła na mnie uwagę…

Autor wpisu: 18 stycznia 2018 18:45

Gdzie wiosną występować będzie Radosław Majecki? Czy wróci do pierwszoligowej Stali Mielec, w której spędził na wypożyczeniu udaną rundę jesienną, czy zostanie w Legii i będzie walczył o grę w pierwszym składzie mistrzów Polski? Wygląda na to, że nie wie jeszcze tego nawet sam piłkarz. – Otrzymałem pewne informacje co do swojej pozycji w zespole. Poczekajmy jednak do końca zgrupowania, wtedy będziemy wiedzieć więcej. Zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja po obozie w Stanach Zjednoczonych – mówi.

Legia szlifuje formę za oceanem. Na obóz na Florydę sztab szkoleniowy zabrał również 18-letniego bramkarza, który latem został wypożyczony do Stali Mielec. Tam Majecki z miejsca wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i był pewnym punktem jednej z najmocniejszych drużyn w pierwszej lidze. Wielu kibiców i ekspertów uznało go za najlepszego bramkarza rundy jesiennej na zapleczu ekstraklasy (również Czytelnicy naszego portalu). Nic dziwnego, że trenerzy mistrzów Polski uznali, że między rundami warto przyjrzeć się postępom, jakie młody golkiper poczynił i zdecydowano, że pojedzie z Legią na zgrupowanie.
Majecki co prawda został wypożyczony do Stali na cały sezon, jednak Legia zastrzegła sobie w umowie prawo skrócenia tego wypożyczenia po rundzie jesiennej. I niewykluczone, że z tego prawa skorzysta. – To scenariusz, który bierzemy w Mielcu pod uwagę, ale zapewniam, że nikt nie panikuje z tego powodu. Radek kapitalnie się u nas wypromował, a teraz być może nadejdzie czas na kolejnego młodego bramkarza, którego mamy w kadrze. Rafał Strączek to rówieśnik Radka, świetny chłopak, gotowy do gry. Jestem przekonany, że jeśli dostanie szansę, to spokojnie ją wykorzysta – mówił nam niedawno trener Stali Zbigniew Smółka.

– Idąc do Stali Mielec, wiedziałem, że jak nie będę najlepszy, to Legia nie zwróci na mnie uwagi i dalej będę tułał się po wypożyczeniach – nie ukrywa piłkarz. Poniżej rozmowa z Majeckim zarejestrowana przez klubową telewizję Legii – o pobycie w Stali, pierwszej lidze, hierarchii w Legii, Malarzu, który jest dla Radka jak.. ojciec i gongach, które pomagają nie odlecieć:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa | Wideo

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli