Lenczyk: – Polski zawodnik cofnął się w rozwoju

Autor wpisu: 22 sierpnia 2018 14:42

W ostatnich miesiącach o polskiej piłce, poza jakimiś pojedynczymi przypadkami, trudno powiedzieć coś dobrego. Mundial w Rosji do dziś odbija nam się czkawką, a wspomnienia z występów naszych drużyn w europejskich pucharach nadal przyprawiają o ból głowy. Na pytanie – kto za to odpowiada i jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy, nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Trener Orest Lenczyk ocenia: – Kłania się przygotowanie fizyczne.

Lenczyka w polskiej piłce nie ma od kilku lat, co nie znaczy, że obojętnie obserwuje to co się dzieje.
Co do występu naszej kadry na mistrzostwach świata, szkoleniowiec nie ma wątpliwości: – Po tym, jak zacząłem oglądać pierwszy mecz z Senegalem, nie miałem złudzeń – powiedział w rozmowie ze Sportowymi Faktami. – Proszę mi powiedzieć, bo czytam sobie różne wywiady: skoro wszyscy zawodnicy byli tak świetnie przygotowani, to dlaczego byliśmy najgorszą drużyną na całym mundialu? A taka jest moja opinia. […] Patrzyłem z boku i zawodnicy wyglądali tak, jakby przyjechali na zgrupowanie w zupełnie innym momencie przygotowań i zostali wrzuceni do jednego worka.
W kontekście Legii Lenczyk także zwraca uwagę na złe przygotowanie fizyczne.
– Legia traci dwie bramki w kilkanaście minut i nie jest w stanie za bardzo przyspieszyć. Ktoś za to odpowiada, jeśli w ciągu kilku miesięcy Legia ma czterech trenerów, to jest takie brzydkie powiedzenie: „Każdy ch.. na swój strój”.
Lenczyk dosadnie podsumowuje i ocenia to, co dzieje się w polskich klubach: – Proszę zobaczyć na ostatnie lata w polskiej lidze. Przyszli do Legii tacy zawodnicy jak Ljuboja czy Vadis Odjidja-Ofoe i nagle są w stanie sami prowadzić drużynę do mistrzostwa. Jeden zawodnik decydujący o ostatecznym wyniku w lidze? Trochę dziwne, prawda? I potem ten zawodnik odchodzi i zaczyna się wielki dramat. A gdzie są nasi? Prawda jest taka, że polski zawodnik cofnął się w rozwoju, dodatkowo przez lata ściągano słabych piłkarzy z zagranicy, zbyt wiele do powiedzenia mieli agenci piłkarscy.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Inne | PZPN

  • zgubek

    Pan Orest znowu jest w formie.Ma rację, zarówno co do trenerów jak i zawodników.Zgadzam się z oceną występu Polski na Mundialu.No to,że w polskim futbolu,,każdy ch.j ma swój strój jest szczerą prawdą.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli