Ktoś próbował ustawiać mecze w Ekstraklasie!

Autor wpisu: 13 lutego 2018 13:30

Wygląda na to, że rację mają ci, którzy mówią, że korupcja w polskiej piłce wcale nie zniknęła, tylko się przepoczwarzyła. Albo próbuje się przepoczwarzać. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym jest mocny w przekazie apel rzecznika dyscyplinarnego PZPN.

Adam Gilarski tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej Ekstraklasy zaapelował do środowiska piłkarskiego o ostrożność przed osobami przyjmującymi i oferującymi nielegalne zakłady bukmacherskie oraz proponującymi działania związane z manipulowaniem meczami piłkarskimi. Trudno lekceważyć tę sprawę, skoro zajął się nią rzecznik dyscyplinarny PZPN. A skoro się nią zajął i to w tak oficjalny i poważny sposób, znaczy, że sygnały, jakie do niego docierają, muszą budzić niepokój.
Gilarski napisał m.in: „Działania takich osób – aktywnych zwłaszcza w mediach społecznościowych, jako tzw. typerzy – są monitorowane przez policję oraz wyspecjalizowane organy. W ostatnim czasie próby takich działań odnotowano wobec zawodników kilku klubów Ekstraklasy oraz niższych klas rozgrywkowych”.

Oto nowe, bardzo groźne oblicze korupcji – tzw. typerzy. Informacje o tym, że próbowali oni dotrzeć do piłkarzy występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej, powinny wszystkim uświadomić, że prawdopodobnie mamy do czynienia z próbą (oby dopiero z próbą) wpakowania naszej ligowej piłki w nową plagę korupcyjną. Pokusa jest ogromna – tym bardziej że nie musi przecież wcale chodzić o „gruby” przekręt czyli wynik spotkania, często wystarczy jakaś „drobnostka” typu zmarnowany karny, czerwona lub żółta kartka itp. A wszystko to oczywiście z „gwarancją” anonimowości.

Gilarski zaznacza, że na tego typu kontakty szczególnie narażeni są sędziowie, zawodnicy oraz działacze. Rzecznik apeluje, by we wszystkich takich przypadkach zwracać się na jego adres mailowy (rzecznikdys@pzpn.pl). Deklaruje też anonimowość osobom zgłaszającym informacje dotyczące prób manipulowania meczami piłkarskimi.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | PZPN

  • Piotr Borkiewicz

    Korupcja zawsze będzie „atakowała”, bo to jest międzynarodowy biznes kierowany przez zorganizowaną przestępczość, głównie z Azji (Chin) i Włoch.
    Czy powiększenie Ekstraklasy co spowoduje poszerzenie liczby zespołów bezpiecznego środka tabeli zwiększy możliwości korupcyjne, czy zmniejszy? Pytanie retoryczne.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli