Decyzje po spadku rezerw Legii. Do akcji wkracza Jacek Zieliński

Autor wpisu: 17 czerwca 2018 12:35

Raptem kilkanaście godzin po wstydliwym spadku drużyny rezerw Legii do czwartej ligi zmieniają się zasady funkcjonowania drugiej drużyny. Wreszcie ma być strukturalny porządek pod skrzydłami Akademii Piłkarskiej. Siłą rzeczy nad całością ma zapanować szef Akademii Jacek Zieliński.

Właśnie oficjalna strona klubu legia.com opublikowała rozmowę z Jackiem Zielińskim – generalnie dotyczy ona całości szkolenia młodzieży przy Łazienkowskiej, ale kilka zdań Zieliński poświęcił i drużynie rezerw. Rozmowa była przygotowana już wcześniej, ale akurat fragment o drugim zespole został opublikowany dzień po jego spadku do czwartej ligi (czytaj więcej TUTAJ).

„Na pewno słaba postawa rezerw jest największą bolączką ostatniego sezonu, jeśli chodzi o proces wyławiania i wspierania legijnych talentów. Według mnie to dobry pomysł, by w drużynie występowali młodzi zawodnicy – kilka jednostek jak 16-letni Michał Karbownik wymiernie skorzystało. Mam jednak świadomość, że „dwójka” potrzebuje korekt szkoleniowo-organizacyjnych. Dlatego też przed nowym sezonem, korzystając z tego, że rezerwy wracają do struktur Akademii, wykonaliśmy pewne ruchy, które były potrzebne – rezerwy poprowadzi trener Piotr Kobierecki, który zastąpi Krzysztofa Dębka” – tłumaczy Jacek Zieliński.

To najważniejsze decyzje – od 1 lipca druga drużyna wraca pod zarząd Akademii Piłkarskiej, czyli o jej losach decydować będzie w pierwszej kolejności właśnie Jacek Zieliński, no i zmienia się jej trener. Piotr Kobierecki dotąd prowadził najstarsze legijne grupy młodzieżowe.

Na dodatek to Jacek Zieliński wraz z Piotrem Kobiereckim mają mieć wpływ na to, którzy (i kiedy) zawodnicy z drugiej drużyny będą „przechodzić” do pierwszej.
Rodzi to co prawda dodatkowe pytania i wątpliwości, ale pewnie ten nowy model rezerw będzie się tak naprawdę wykuwał w praktyce.

Inne artykuły o: Ekstraklasa | Legia Warszawa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli