Boniek ma pomysł… Co nie znaczy, że dobry

Autor wpisu: 3 kwietnia 2018 17:15

Zmiany w terminarzu ostatniej kolejki rundy zasadniczej na cztery dni przed jej rozegraniem? Wydawać by się mogło – absurdalne. A jednak możliwe.

Prezes Zbigniew Boniek zapowiedział dzisiaj, że trwa „sondowanie” Ekstraklasy S.A. i Canal+, czy nie udałoby się namieszać nieco w ten weekend w terminarzu. Tylko po to, by wszystkie mecze rozgrywane były przy użyciu systemu VAR. Kolejka zaplanowana jest na sobotę na godzinę 18.00. Tymczasem prezes zaproponował nagle inne rozwiązanie:

Czyli w sobotę wyglądałoby to tak:
Lech – Górnik
Legia – Pogoń
Cracovia – Zagłębie
Jagiellonia – Wisła Płock
W niedzielę:
Lechia – Arka
Piast – Bruk-Bet
Sandecja – Wisła Kraków
Śląsk – Korona
Pytanie za sto punktów – co wzbudzi więcej kontrowersji: to, że nie wszędzie będzie – i tak w wielu przypadkach zawodzący i budzący właśnie… kontrowersje VAR – czy rozdzielenie na dwa dni decydujących o awansie do górnej ósemki meczów (Cracovia – Zagłębie oraz Lechia – Arka i Sandecja – Wisła Kraków). Oczywiście prezes wyklucza takie argumenty twierdząc, że przecież drużyny „Probierza zawsze grają o zwycięstwo”, a mówienie, że „Lechia pomoże wejść Arce do ósemki to jakaś kpina”, ale fakt jest taki, że miało być przejrzyście – wszyscy grają tego samego dnia o tej samej porze. Co by nie było potem różnych domniemywań.
Inna sprawa, że kibice wytknęli temu pomysłowi inne wady – ludzie mają zaplanowany weekend, kupione bilety, niektórzy na mecze przyjeżdżają z daleko, ponoszą dodatkowe koszty. I kto im teraz za to wszystko zwróci? PZPN? Ekstraklasa S.A.? A może Canal+?
I tak na marginesie – prezes tak słabo wierzy w doświadczenie i kompetencje naszych sędziów, że musi dać im za wszelką cenę do pomocy VAR? Już nie dadzą rady sami sprostać presji tej 30. kolejki? Może jednak spróbujmy im zaufać?

PS. I wieczorny finał całego zamieszania:

Inne artykuły o: Ekstraklasa | PZPN

  • ursynów

    Boniek ma pomysła jak Ferdek Kiepski. No cóż, pan prezes coraz bardziej przypomina Kiepskiego z serialu Polsatu. Ale jeśli chodzi o prezesów, to znam jednego, który ma znacznie groźniejsze pomysła od Bońka.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli