Żyro wraca do gry. Po roku od koszmarnej kontuzji…

Autor wpisu: 3 kwietnia 2017 16:56

Michał Żyro na swoim profilu twitterowym pochwalił się, że we wtorek (4.4.) wreszcie będzie mógł zagrać normalny mecz. Co prawda na razie tylko sparingowy, ale to w pełni zrozumiałe. Po rocznym leczeniu kontuzji.

Data jest zresztą symboliczna. Dzień później przypada bowiem rocznica ostatniego, nieszczęsnego meczu Michała Żyry w barwach Wolverhampton z MK Dons, w którym Żyro został brutalnie sfaulowany.

Poharatane w wyniku brutalnego wejścia rywala kolano wymagało kilkumiesięcznego leczenia plus rehabilitacja plus konieczność odbudowania normalnej dyspozycji meczowej. Zeszło rok czasu. Zresztą – mniej więcej tyle, jak sugerowały to wstępne diagnozy, które – jak widać – niestety się potwierdziły.

Żyro nie mógł zrobić nic więcej, jak tylko uzbroić się w cierpliwość, pilnie przestrzegać lekarskich zaleceń, poddawać się zabiegom, no i intensywnie ćwiczyć – etapami dochodząc do takiej formy fizycznej i dyspozycji, która najpierw umożliwiłaby mu normalny kontakt z rywalem podczas treningów, no a teraz wreszcie w meczu sparingowym.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze – Żyro na końcówkę sezonu załapie się wreszcie do normalnej kadry meczowej „Wilków” w Championship, gdzie drużyna Paula Lamberta musi uważać, by nie wylądować w strefie spadkowej.

Oczywiście w każdej sytuacji taka historia, jaka zdarzyła się Żyro, jest historią niezwykle przykrą. Ale w sytuacji Michała było to zdarzenie jeszcze gorsze o tyle, że przytrafiło się w momencie, gdy dopiero co trafił do nowego klubu i próbował się w nim nieźle rozpychać.
Zaliczył, jak to się mówi, wejście smoka, bo w dwóch pierwszych meczach w barwach Wolverhampton strzelił trzy gole. Potem przyplątała mu się jedna kontuzja, którą leczył ponad miesiąc, a gdy zagrał następnych pięć meczów – historia ze wspomnianym urazem kolana, którego skutki odczuwa do dziś.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli