I znów Nikolić show – jak co weekend. Przy okazji wspomina Legię!

Autor wpisu: 2 lipca 2017 11:02

Nemanja Nikolić nie ustaje w konsekwentnym podboju MLS. Ligowy weekend bez gola byłego snajpera Legii? Fani soccera w Stanach przekonują się, że to niemożliwe. A Niko przekonuje ich, że… w Legii szło mu jeszcze lepiej!

Chicago Fire idzie przez sezon jak burza, ale kluczowe w tym są właśnie gole Niko. W ostatniej kolejce Nikolić strzelił dwa gole Vancouver Whitecaps, przy jednym asystował, a jego drużyna wygrała 4:0. Pierwszego gola Węgier zdobył wykorzystując dogranie na 11. metr, drugiego – raptem 4 minuty później – wychodząc do prostopadłego podania i skutecznie przepychając się z obrońcą. Tak wiwatował stadion Toyota Park na cześć Niko po drugim golu:

To ósme zwycięstwo Chicago Fire w dziewięciu kolejnych meczach (serię wygranych przerwał remis 0:0). W tych 9 meczach Nikolić strzelił 10 goli, ale co ważniejsze w całym sezonie ma ich już 16 (w 18 meczach). Oczywiście jest liderem tabeli strzelców, a dzięki jego skuteczności Chicago Fire awansowało właśnie na pozycję lidera Konferencji Wschodniej.
Dziennikarze piszący o MLS w Nikoliciu upatrują tego, który może uporać się wreszcie z bardzo starym już rekordem strzeleckim ligi. W 1996 roku Roy Lassiter strzelił 27 goli (w 30 meczach). Potem osiągnięcie to potrafili tylko wyrównać dwaj piłkarze: Chris Wondolowski w 2012 roku i Bradley Wright-Phillips w 2014 roku (ale obaj w 32 meczach).

Po spotkaniu z Vancouver Nikolić był odpytywany na okoliczność swojej świetnej dyspozycji strzeleckiej. I na pytanie, czy to jego najlepszy bilans, zaprzeczył. – Nie, w moim poprzednim klubie – Legii – miałem też świetne osiągnięcia. Pamiętam, że gdy zostałem najlepszym strzelcem ligi, na początku strzeliłem 15 goli w 15 meczach – rzucił Niko. Tu drobne wyjaśnienie: Niko odrobinę się pomylił na swoją niekorzyść. W istocie jego bilans na przywitanie z Legią był jeszcze lepszy, bo 15 goli strzelił w swoich pierwszych 12 meczach w ekstraklasie.

A tu skrót całego meczu Chicago Fire z golami i asystą Nikolicia:

Inne artykuły o: Zagranica

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Zagranica Za bardzo liczyliśmy na Jezusa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli