Wielki Manchester za burtą. Ale ta radość Bristol – za to kochamy piłkę!

Autor wpisu: 21 grudnia 2017 10:13

Dzięki takim obrazkom jak te z meczu Bristol City – Manchester United utwierdzamy się w przekonaniu, że piłka nożna to piękny sport, w którym nie tylko ci wielcy dają powody do wzruszeń i emocji.

Ćwierćfinał Pucharu Ligi Angielskiej miał być formalnością dla zespołu Jose Mourinho. Tymczasem ten sensacyjnie uległ 1:2 drużynie z Championship, tracąc gola już w doliczonym czasie gry. W pierwszej połowie bramek nie było, zaś po przerwie to gospodarze objęli prowadzenie. Choć chwilę później wyrównał wracający po kontuzji Zlatan Ibrahimović, to wszystko na co stać było w środę faworyzowanych gości. Gdy wydawało się już, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka, w 93. minucie gola na wagę awansu zdobył Korey Smith.
– Mieli trochę szczęścia, ale zrobili dużo, by je mieć. Grali świetnie i walczyli, jakby to był mecz ich życia. Gratulacje dla nich – przyznał po meczu Mourinho. – Nam brakowało takiej intensywności, jaką oni mieli. Nie chcę, by to, że użyłem słowa „szczęście”, okazało się najważniejsze.