Wejdź i strzel, czyli nowa zasada Kownackiego. Co za gol!

Autor wpisu: 25 października 2017 10:25

Dawid Kownacki po raz kolejny zalicza wejście smoka, a Włosi już piszą o nim jako o nowym Lewandowskim.

Były piłkarz Lecha Poznań przeszedł do Sampdorii tego lata i jeśli ktoś uważał, że Serie A to jeszcze za wysokie progi dla młodego napastnika, z pewnością jest mile zaskoczony. Kownacki nie zdążył na razie rozegrać żadnego spotkania w pełnym wymiarze, ale już dał się poznać z jak najlepszej strony i zbiera dobre recenzje. Ale trudno, żeby było inaczej – w drugim kolejnym meczu wchodzi z ławki rezerwowych i po chwili strzela gola!
W sobotę zdobył (tuż po wejściu) bramkę na 5:0 w spotkaniu z Crotone. Wczoraj na San Siro w meczu z Interem Mediolan wszedł na boisko w 57. minucie przy stanie 3:0, a kilka minut później strzelił kontaktowego gola.

Sampdoria ostatecznie przegrała spotkanie 2:3, ale włoscy komentatorzy podkreślają, że wejście Polaka porwało jego zespół do walki. Kownacki był wymieniany jako jeden z najlepszych zawodników na boisku. Ceniony włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poświęcił mu artykuł na swoim portalu – kilka haseł z tekstu jest na pewno chwytliwych: „Piłkarz o twarzy dziecka.” „Wejdź i strzel – to nowa zasada Kownackiego.” „Jak nowy Lewandowski.”
Teraz wypada czekać na występ Kownackiego od pierwszych minut.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli