Wasilewski wróci do Anderlechtu? Belgowie znów chcą go zatrudnić

Autor wpisu: 24 maja 2017 17:39

Nie zapominają w Brukseli o „Wasylu”. Jest szansa, że po czteroletnim pobycie na Wyspach Brytyjskich Marcin Wasilewski wrócić do Anderlechtu. Klub, z którym zdobywał mistrzostwo Belgii, znów jest zainteresowany Polakiem.

„Wasyl” właśnie zakończył przygodę z Leicester. Zakończył ją, powiedzmy w stylu „takim sobie”, bo menedżer Lisów Craig Shakespeare – choć miał okazję wpuścić Polaka na boisko w meczu z Bournemouth, by ten pożegnał się z kibicami i by ci mogli pożegnać się z nim – to jednak nie wpuścił. No, ale summa summarum przygoda „Wasyla” z Lisami była mimo wszystko piękna, bo przecież miała coś z bajki – mistrzostwo Anglii w poprzednim sezonie, jeszcze za kadencji Claudio Ranierego.

Shakespeare próbował się po wspomnianym meczu z Bournemouth tłumaczyć: – „Byłem świadom sytuacji Wasilewskiego i konsultowaliśmy ją przed meczem. Chciałem jednak wygrać, by awansować w tabeli, a okoliczności nie sprzyjały wpuszczeniu „Wasyla” na boisko i zbędnego ryzyka”, niemniej drobny niesmak pozostał. Tym bardziej że Polak dorobił się w jego wypowiedzi statusu „zbędnego ryzyka”. Z drugiej strony – choć to przesympatyczny gość – to jednak Wasilewski już od pewnego czasu nie gwarantuje poziomu z europejskiego topu, a i 36 lat na karku robi swoje.
W Anglii przyznają, że „Wasyl” to tytan pracy, a poza tym dusza towarzystwa, więc będzie go im brakować. No a „Wasylowi” będzie pewnie brakować gry w piłkę, bo teraz traktowany jest już jak „piłkarski emeryt”. No i zaczęły pojawiać się pierwsze oferty na „życie po życiu”.

Były reprezentant Polski i obrońca Leicester City, Marcin Wasilewski, otrzymał ofertę pracy w charakterze skauta piłkarskiego od swojego byłego klubu Anderlechtu Bruksela – poinformował portal clubcall.com.

I to byłby powrót do klubu, w którym Wasilewski grał sześć lat i dorobił się miana bardzo solidnego obrońcy na przyzwoitym europejskim poziomie, z którym cztery razy zdobył mistrzostwo Belgii, i w którym przeszedł prawdziwą szkołę życia – od paskudnego złamania nogi, poprzez piekielnie ciężką rehabilitację zwieńczoną powrotem do zdrowia, reprezentacji i wyjazdem na Wyspy. Dobrze, że ktoś tam w Belgii o tym naszym „Wasylu” pamięta…

 

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli