Teodorczyk uratował Anderlecht. Piekielnie ważny gol Polaka

Autor wpisu: 9 września 2017 10:59

Łukasz Teodorczyk strzelił gola na 3:2 w meczu Anderlechtu z Lokeren. W ostatniej minucie meczu! To niesamowicie ważna bramka i ważne punkty „Fiołków”, którym czołówka ligi uciekała w błyskawicznym tempie.

Ani Anderlecht, ani Teodorczyk nie zaczęli tego sezonu dobrze. „Fiołki” dołują i to mocno, a Teodorczyk nie może się jakoś odblokować na dobre. To taki nie za dobry „ciąg dalszy” końcówki poprzedniego sezonu, gdy co prawda Anderlecht mistrza zdobył, ale głównie dzięki dużej przewadze po części zasadniczej sezonu.

Teodorczyk się w tej fazie play off zaciął na dobre – w 10 meczach strzelił tylko dwa gole i to oba w jednym spotkaniu. W obecnym sezonie Anderlecht zagrał na razie 7 meczów (1 pucharowy i 6 ligowych), a dopiero właśnie piątkowe spotkanie z Lokeren Teodorczyk może uznać za w pełni udane. Wcześniej miał na koncie tylko jednego gola, ale w meczu przegranym przez jego zespół z St-Truiden.

W piątkowy wieczór jednak to znów Teo został bohaterem stadionu noszącego imię Constanta Vanden Stocka (legendarny prezes Anderlechtu). W ostatniej minucie wykończył skutecznie akcję Nicolae Stanciu, dzięki czemu Anderlecht wygrał 3:2.

Po tym meczu Anderlecht i tak wciąż jest daleko w tabeli, a do Charleroi i FC Brugge traci 7 punktów, mimo że oba zespoły mecze 6. kolejki dopiero zagrają. Tymczasem już we wtorek niesamowicie prestiżowy mecz Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Teodorczyk kontra Lewandowski – mamy nadzieję, że to hasło to gwarancja goli i to z obu stron.