Tak się bawi Barcelona! I Luis Suarez!

Autor wpisu: 14 maja 2016 21:53

Barcelona obroniła tytuł mistrza Hiszpanii. Po wygranej 3:0 z Granadą i hat-tricku Luisa Suareza. Zaskakujące, jak to możliwe, że w tak niesamowicie zdominowanym sezonie, aż do ostatniego meczu musiała czekać na koronację.

Oczywiście – w tej ostatniej kolejce nie stało się nic niezwykłego. Granada była już pewna utrzymania, no ale przede wszystkim od Barcelony piłkarsko dzieli ją przepaść. Barcelona dała się dogonić Atletico Madryt i Realowi po serii czterech meczów, w których zdobyła tylko punkt, ale po odpadnięciu z Ligi Mistrzów przyszło otrzeźwienie.
W ostatnich pięciu kolejkach Barcelona nie mogła sobie pozwolić na stratę choćby punktu i nie straciła. Nie tylko punktu, ale i bramki. Strzeliła 24, a 14 z nich Luis Suarez, który kończy sezon ligowy z 40 bramkami w 35 meczach (plus 17 asyst). Całe trio MSN to 90 goli. Dziennik „Marca” ujął to krótko: „To brutalne”. Zresztą po raz pierwszy w historii zdarzyło się, by każdy z trzech najlepszych strzelców Barcy przekroczył 20 goli (Suarez 40, Messi 26, Neymar 24). Ale za to bezwzględnej liczbie strzelonych goli (112) Barca swojego rekordu nie pobiła. Lepsza była w sezonie 2012/13 – 115 goli i 2011/12 – 114 goli.
A taki był wybuch radości z faktu wywalczenia 8 tytułu mistrzowskiego od 2005 roku!

A tak Barca przywiozła tytuł do domu:

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli